В гостях у Роксоляни PDF Друк e-mail

  Горять міста, горять країни   І я молюся за руїни,
  Щоб яничар прозрів колись   Й собори знову піднялись.

 

                                                        В гостях у Роксолани


altalt 

altalt

      

 

 

             Самбір-Стрий-Рогатин-Галич-Ст.Село-Львів-Самбір

 

  Церква святого Духа -Вона стоїть на старому цвинтарі вже п'яте століття - і все так само приваблює відвідувачів з усіх усюд. Церкву відносять до десяти найцінніших дерев'яних сакральних споруд України. Храм збережено в такому вигляді, яким він був більш,

 ніж чотириста років тому. Сьогодні храм та його іконостас є однією з найвизначніших пам'яток давньоукраїнської дерев'яної архітектури та монументально-декоративного мистецтва.

 

Галич – колишній центр Галицько-Волинського князівства – наймогутнішої твердині на південно-західних давньоруських землях, перша згадка про який відноситься до 898 року. Назва міста дала назву регіону «Галичина». Найбільшого піднесення Галич досяг за Ярослава Осмомисла (1153–1187), оспіваного у «Слові о полку Ігоревім». В 1367 році дістав від польського уряду магдебурзьке право.  

Замок у Старому Селі.Добре збережені руїни оборонного замка князів Острозьких, побудованого 1584 — 89 за участю А. Прихильного, у стилі східно-европейського пізнього ренесансу. Замок займав значну площу, стіни (14 — 16 м висоти) завершені аттиком, оздобленим аркатурою, а фронтони башт (збережені 3) увінчані бароковою різьбою на камені.

 
Новини та акції ___________________________ Всі новини та акції