Відпочинок в Україні
Одеса PDF Друк e-mail

     Закоханий  у  тебе,  рідне  місто!
   
Морською  хвилею  душа  бринить.
    А  небо  над  водою    чисте-чисте:  
    Дзеркально  відбивається  блакить.

 

 

   Найбільше місто (1002,0тис. Жителів) і центр області,розташоване на березі Чорного моря.Одне із найкрупніших міст України — Одеса була заснована в кінці XVII століття і дуже швидко стала крупним морським портом.Місто розташоване на північно-західному узбережжі Чорного моря.Одеса є одним із найкращих курортних міст на території колишнього СССР з великою кількістю архітектурних та історичних пам’ятн

 

 

    Одеса приваблює, особливо в літній період, велику кількість туристів. М'який лікувальний клімат, піщані пляжі і тепле море характеризують Одесу як популярне місце для відпочинку і лікування. Влітку,  навіть в спекотні дні тут комфортніше ніж у прилеглих степах. По всьому узбережжю Одеси розташувалися пляжі: Лузанівка, Ланжерон, Отрада, Дельфін, Аркадія, група пляжів Великого Фонтану, Чорноморка, а також безліч пляжів санаторіїв і будинків відпочинку. Знаменитий пляж «Золотий берег», парк, величезний буковий гай знаходяться в мальовничому районі станцій Великого Фонтану. У 2005 році поруч з пляжем «Ланжерон» відкрився найбільший у країні дельфінарій.

 

 

 

 

     До основних архітектурних памяток Одеси відносяться:

 

Дерибасівська - найвідоміша вулиця Одеси, названа на честь засновника міста адмірала Хосе де Рібаса (у народі - Йосип Дерибас). Це вулиця зі старовинними будинками, ресторанами та магазинами, разом з Грецькою площею є улюбленим місцем прогулянок жителів Одеси і гостей міста.По вулиці Деребасівська знаходяться цікаві скульптури: пам'ятник Леоніду Утьосову, пам'ятник Уточніку, скульптури "Лев" і "Левиця", пам'ятник "Дванадцять стільців".

 

Літературний музей - один з найбільших літературних музеїв світу. Заснований у 1977 році. Був відкритий в 1984 році. Головний творець оформлення - найбільший український дизайнер, лауреат премії ім. Т. Г. Шевченка, художник А. В. Гайдамака. Засновник і перший директор музею - Н. А. Бригін.

 

 

 

Приморський бульвар - одна з найкрасивіших вулиць міста і також улюблене місце прогулянок для всіх, як для мешканців Одеси так і для туристів. Звідси добре видно панораму порту. Уздовж усього бульвару тягнуться прекрасні архітектурні скульптури. Засаджений бульвар столітніми кленами та каштанами.

 

 

 

Одеський національний академічний театр опери та балету є одним з найстаріших у місті і найкрасивіших в Європі. Його відкрили в 1810 році. Після пожежі в 1873 році театр був майже повністю знищений. І лише в 1881 році на його місці віденськими архітекторами. Г. Гельмер і Ф. Фельнер, які також будували театри у Відні, Будапешті, Дрездені, Загребі, був побудований новий театр. Будівля театру виконана в стилі віденського "бароко", який був основним в європейському мистецтві з кінця XVI і до середини XVIII століття. 

 

 

Найближчі курортні міста
Білгород-Дністровський, Затока, Ізмаїл, Іллічевськ, Кароліно-Бугаз, Рені,  Сергіївка,  Південний, Курортне.

 
Новини та акції ___________________________ Всі новини та акції