altalt
alt alt

Однією з прекрасних країн, яка займає східну частину Балканського півострова є Болгарія. Для європейських мірок ця країна маленька, територія її країни займає близько 111 тис. кв. км. Болгарія дивно різноманітна: нескінченні пляжі на чорноморському узбережжі, зелені загадкові гори, щедра земля, древні міста й монастирі, лікувальні мінеральні джерела.

Болгарія - це синтез хорошого клімату та якісного сервісу для туристів. Запах троянд і диких квітів, що доноситься з літніх луків, звук вируючих водоспадів і прибережних хвиль, свіже гірське повітря і спів птахів - все це залишиться в пам'яті відвідав хоч раз цю країну назавжди.

Столиця – Софія.

Населення – близько 8,5 млн.чол.

Офіційна мова – болгарська.

Релігія – більшість віруючих – православні, є мусульмани-сунніти.

Час – різниці у часі між Болгарією та Україною немає.

Гроші – болгарський лев (1лев = 100 стотинок). Гроші можна обміняти у готелі, банках та пунктах обміну. При обміні грошей в обміннику слід бути уважними та наперед уточнити суму, яку отримаєте.

Святкові і неробочі дні: 

1 січня - Новий рік

3 березня - День звільнення Болгарії від османського ярма

Великдень 

1 травня - Свято праці

24 травня - Національний день слов'янської культури і писемності


25 грудня - Різдво Христове.


Клімат

Помірний, на півдні перехідний до середземноморського. На рівнинах середні температури січня від -2 до 2 ° C, липня до 25 ° C. Опадів випадає в рік від 450 мм на рівнинах, до 1300 мм - у горах. Завдяки легкому морському бризу влітку немає виснажливої жари. Влітку Чорноморське побережжя відрізняється невеликими температурними коливаннями, немає жари, що виснажує. Температура літніх місяців рідко перевищує +30 градусів. Температура морської води від +22 в червні і до +26 в серпні.

Віза:

Для відвідування Болгарії необхідна віза.

Необхідні документи для оформлення візи в Болгарію

Для дорослого:

1. 2 кольорові фотографії на білому фоні розміром 3,5 х 4,5 см, 70-80% поверхні фотографії повинна займати голова (довжина голови від підборіддя до верху голови 3,4 -3,5см),відкриті вуха і чоло;

2. закордонний паспорт повинен бути дійсним не менше, ніж 6 місяців від дня закінчення туру. У паспорті повинні бути принаймі дві вільні сторінки. Сторінки «Особливі відмітки» до уваги не приймаються. Дитина, якій виповнилось 5 років, повинна бути вписана та вклеєна у паспорт батьків;

3. ксерокопія внутрішнього паспорта (усі сторінки, де є записи);

4. ксерокопія ідентифікаційного номера;

5. анкета. Всі пункти обов`язкові до заповнення, в тому числі контактний телефон заявника.

6. Медстрахівка.

Для дітей:

1. 2 кольорові фотографії на білому фоні розміром 3,5 х 4,5 см, 70-80% поверхні фотографії повинна займати голова (довжина голови від підборіддя до верху голови 3,4 - 3,5 см), відкриті вуха і чоло;

2. копія свідоцтва про народження

3. нотаріально завірений дозвіл на виїзд дитини - для дітей до 18 років, що подорожують без батьків чи з одним з батьків - нотаріально завірений дозвіл від другого батька на поїздку з вказанням супровідної особи та вказанням точних дат і країни виїзду. Оригінал дозволу потрібно мати з собою на кордоні.

При подачі анкети-заяви на отримання болгарської візи стягується консульський збір у розмірі 35€.

Консульський збір не сплачують:
- діти, котрим не виповнилось 18 років
- учні та студенти, котрим не виповнилося 21 року, за умови надання копії студентського квитка
- пенсіонери будь-якого віку (за умови надання копії пенсійного посвідчення)
КОНСУЛЬСЬКИЙ ЗБІР НЕ ПОВЕРТАЄТЬСЯ!


Курорти:

Русалка

Найпівнічніший курорт на чорноморському узбережжі Болгарії. Він розташований на території колишнього заповідника Таук Лиман, що в перекладі з турецької означає "Пташина затока". Русалка - рай для дайверів, любителів затишних заток, дивовижних печер і скелястих берегів. Море тут настільки чисте і прозоре, а піщані і галькові пляжі настільки відокремлені, що можна запросто зустріти дельфінів і зграю рідкісних птахів.
Сучасний курортний комплекс в цих віддалених від суєти і шуму місцях побудований спільно з французькою компанією Club Med в 1970-х роках. З 1998 року на курорті існує водолазний клуб "Русалка".
Одна з відомих визначних пам'яток Русалки - печерний комплекс Яйлата - близько 40 печер, в яких, на думку археологів, жили стародавні люди. На це вказують неприродно рівні вхідні отвори і наскальні малюнки.


Це відмінний курорт для сімейного відпочинку. Побувавши тут один раз, Вам неодмінно захочеться потрапити сюди назад знову і знову!

Балчик

Приморське місто Балчик розташоване в 38 км на північ від Варни, морської столиці Болгарії. Характерний вигляд місту надають високі пагорби, що підступають до самого берега моря. На схилах пагорбів ярусами розташовуються вулиці, пересічені вертикальними ступенями, і будинки з білого каменю з червоними і жовтими черепичними дахами. Балчик особливо красиво виглядає з боку моря, і особливо мальовничий навесні і влітку, коли він потопає в зелені і квітах.
Балчик - древнє місто з багатою історією. Грецька колонія Діонісополіс стала пізніше столицею болгарського князівства Карвуна. Потрапивши під владу Оттоманської імперії, місто отримало нинішню назву Балчик. Після Російсько-турецької війни 1877-78 років і підписання мирного договору Балчик перейшов до Румунії. З тих пір місто стало відроджуватися і поступово ставало багатим аграрним центром.
Але історія болгарського міста Балчик як курорту розпочалася в першій половині XX століття, коли королева Румунії Марія Едінбургска облюбувала це місце для своєї літньої резиденції і наказала розбити тут ботанічний сад. Королівський проект був амбіційним і оригінальним. Палацовий парк задуманий як наслідування Критського лабіринту, і навіть церква по каменю перенесена сюди з острову Крит. "Сад Аллаха", "Срібний колодязь", алеї, викладені млиновими жорнами, 200 порід дерев, понад 250 видів кактусів, екзотичні квіти, замок з незвичайним мінаретом і трон на березі моря, сидячи на якому королева Марія любила спостерігати за заходом сонця - це ще не повний перелік всіх "родзинок" знаменитого парку в Балчику. Ботанічний сад за своїми розмірами і багатством колекції до цих пір поступається за в Європі лише парку в Монако, а в Балканському регіоні не має рівних. Крім королівського парку, уваги заслуговують музеї Балчика: історичний і етнографічний.
Балчик більше підійде для спокійного відпочинку, де для цього є всі умови: затишні піщані пляжі, численні ресторанчики і кафе, мінеральні джерела і бальнеологічні центри, і, що важливо, доступні ціни. Стародавня атмосфера, що збереглася протягом багатьох століть до наших днів, перетворює місто в унікальне і привабливе для туристів, які з інтересом прогулюються брукованими вуличками і розглядають старовинні кам'яні будиночки.


Албена

Албена - один з найсучасніших курортів в північній частині чорноморського узбережжя Болгарії, розташований на території національного заповідника «Балтата» - рідкісне поєднання моря і ліанового лісу (дорога від Варни біля 50 хвилин). Албена, на відміну від сусідніх Золотих Пісків - місце тихе і спокійне для сімейного відпочинку. Курорт популярний ще й тому, що тут знаходяться відомі медичні та бальнеологічні центри.
Готелі в Албені переважно з великою територією, у деяких є тенісні корти і футбольні поля. Багато готелів спеціалізуються на відпочинку з дітьми. Курорт популярний серед європейців. Любов німців і французів до цього курорту не могла не вплинути на ціни - для рівня сервісу, що надається, в деяких готелях вони все ж таки злегка завищені .
Пляж з дрібним золотистим піском межує з пишною зеленню і прекрасним лісом, має 5 км в довжину і 150 м в ширину. На території курорту курсують міні-потяги з п'яти-шести вагончиків, на яких можна дістатися до пляжу .
Курорт рясніє затишними ресторанчиками, кафе, дискотеками та спортивними спорудами (мається навіть кінна база). Нічні клуби пропонують багаті шоу-програми. При готелі «Добруджа» відкрито найбільший бальнеологічний центр і найбільше казино на Балканах.
У Албені добре розвинена інфраструктура дитячого відпочинку. Найчистіше море, кришталеве повітря і дивовижна природа унікально поєднуються, представляючи її прекрасним курортом для відпочинку всією сім'єю.
Албена - розвинутий закритий курортний комплекс. Потрапити на територію можна тільки за наявності пропуску або ваучера на поселення в готель (на в'їзді шлагбаум). Тут готелі приблизно одного рівня і однієї цінової політики. Готелі розташовані в парковій зоні, яка межує з широким піщаним пляжем. Єдина цінова політика по екскурсіях та додатковому сервісу. Готелі є як на першій лінії, так і на значній відстані від моря.

Албена є ідеальним місцем не тільки для сімейного відпочинку, але й для тих, хто крім відпочинку бажає поправити своє здоров'я, а також для активних людей, що займаються спортом.


Кранево


Курортне селище Kранево розташоване в 25 км на північ від Варни. Назва селища пов'язана з римською фортецею Кранея, руїни якої збереглися неподалік від селища.
Кранево приваблює туристів, з одного боку, близькістю до двох великих болгарських курортних комплексів, а з іншого боку, низькими цінами та малолюдними пляжами. До Албени (5 км) можна за півгодини дійти пішки або дістатися на автобусі за 10 хвилин, до курорту Золоті Піски - 20 хвилин на автобусі. Незважаючи на невеликі розміри, селище пропонує безліч готелів для розміщення, в основному приватних, категорії 3 * і 2 *. Також Кранево традиційно відомий літніми таборами для дітей та студентів.
Незважаючи на те, що туристична інфраструктура в Кранево розвинена поки не так добре, як в Албені або Золотих Пісках, він може стати хорошим варіантом економічного сімейного відпочинку в Болгарії, порадує чистим просторим пляжем і великим вибором недорогих ресторанів з національною кухнею. Регулярне автобусне сполучення за напрямками Варна-Албена і Варна-Балчик, що проходить через Кранево, дозволить без проблем відвідати інші курорти на узбережжі.


Золоті Піски 

Золоті Піски - найпопулярніший болгарський курорт, розташований на території однойменного національного парку в 18 км від Варни (дорога від аеропорту 25 хвилин). Завдяки широкому пляжу з дрібним золотавим піском, м'якому клімату (тут немає виснажливої жари, температура повітря 27-28, води 24-26), достатку мінеральних джерел і неповторній атмосфері нескінченного свята, Золоті Піски сьогодні - найбільш жвавий і відвідуваний курорт. Тут величезний вибір розваг: від басейнів з водними гірками, спіралями і снек-барами у воді, до серфінгу та прогулянок на яхті.
За екологічну чистоту, Золотим Піскам щорічно присвоюється заслужений «Блакитний прапор».
Cюди щорічно з'їжджаються туристи, які віддають перевагу активному відпочинку. Золоті Піски - найбільший «тусовочний» курорт Болгарії, нічне життя тут б'є ключем. Курорт також гарний і для сімейного відпочинку - тут безліч різних атракціонів, як для дітей, так і для дорослих. Гостям пропонуються п'ять видів екотранспорту: міні-паровозик, таксі на сонячних батареях, велорикші, велосипеди та кінні упряжки.
Готельна база курорту складається з сучасних та оновлених готелів. Тут можна підібрати проживання на будь-який смак і гаманець від вишуканих 4-5 *, популярних «3» і до більш демократичних «двох зірок».
Бальнеологічні центри Золотих пісків пропонують програми лікування та відновлення, що використовують чисте повітря, багату солями та мікроелементами морську воду, лікувальні грязі і різні види лікарських рослин.
На узбережжі десятки першокласних закладів європейської, російської, грузинської, арабської, китайської та індійської кухні, а також спеціалізовані ресторани, що пропонують фольклорні вистави і вечори в національному стилі (зокрема танець "нестенарок" на розпечених вугіллях).
Для молоді відкриті нічні клуби «Циганський табір», «Коник пікнік», дискотеки «Бункерс», Go Go Girls, казино «Червоний рак», бари-вар'єте «Асторія» і «Російська трійка», а також інші розваги.
Для дітей працює аквапарк «Акваполіс», теніс, міні-гольф, комп'ютерні і електронні ігри, паровозики і надувні замки, численні дитячі басейни, водні гірки, ігри в гігантські шахи або управління картингом на спеціальному плацу, батут, стрільба з лука і багато іншого .
Пляжі із золотистим піском тягнуться по всьому узбережжю, довжина берегової лінії 3,5 км, ширина досягає 100 м. Рельєф на Золотих Пісках гористий, тому спуск до пляжу і вхід в море не такий пологий, як на Сонячному березі чи в Албені. Дно піщане без обривів.
Золоті Піски - розвинутий галасливий курорт. Тут є практично все, відпочинок від економного до елітного. Готелі 2-5 зірок. Широка смуга пляжів. Території готелів - невеликі, забудова щільна. Велика різноманітність барів, ресторанів, дискотек, нічних клубів. Рекомендується для молодіжного відпочинку.


Рів'єра 

Рів'єра - це затишний зелений парк, розташований в 18 км від Варни і впритул примикає до Золотих Пісків. Рів'єра - це прекрасний піщаний пляж у мальовничій бухті,розвинена інфраструктура. Побудований як урядова резиденція, курорт в даний час має в своєму розпорядженні невелику кількість готелів. У кожному з готелів створена неповторна атмосфера індивідуальності та комфортного відпочинку.
Курорт відноситься до дорогих і престижних, у зв'язку з цим рівень цін на розміщення, харчування та розваги вище, ніж на інших болгарських курортах. Рів'єра - ідеальне місце для сімейного відпочинку. Тут Ви можете насолодитися тишею, спокоєм і комфортом.
Готелі різної категорії (від трьох до п'яти), але всі дуже високого класу: перша лінія, просторі номери, вид на море, чудовий сервіс, чудова кухня. Варто відзначити рідкісну для Болгарії особливість - всі готелі мають власний пляж.
Рів'єра також має в своєму розпорядженні прекрасні умовами і для бальнеолікування. До ваших послуг сучасні спа-центри, басейни, корти. Тут Ви знайдете ідеальні можливості для заняття водними видами спорту, для проведення різноманітних екскурсій, заходів та розважальних вечорів, насичених сміхом і веселощами. Є дитячі майданчики, організовуються ігри, змагання, анімація для дітей.
Близькість Золотих Пісків, виявляється дуже до речі, якщо вам раптом захочеться не тиші і спокою, а тусовки і розваг.


Сонячний День

Колишня елітна оздоровниця Ради Міністрів Болгарії, а нині солідна бальнеолікарня на Чорному морі - курорт «Сонячний День» запрошує любителів релаксації та комфорту провести свою відпустку, насолоджуючись тишею і поважним «відомчим» сервісом.
Сьогоднішній рівень курорту Сонячний День багато в чому пояснюється його історичним минулим, коли територія здравниці була в прямому розумінні слова закритою для сторонніх очей. До кінця минулого століття тут відновлювали своє здоров'я керівники Болгарії та члени їх сімей. Саме завдяки цій обставині сучасний курорт може похвалитися таким високим рівнем розвитку лікувально-відновлювальної інфраструктури. Будучи свого часу символом престижного відпочинку в спокійній обстановці, Сонячний День і після повної реконструкції 2000-2002 років залишається далеко від галасливої юрби туристів.На сьогоднішній день курорт якнайкраще підходить для серйозного бальнеолікування далеко від сторонніх очей і неспішного відпочинку.
Тут все для Вашого комфорту: природний реліктовий тінистий парк, що оточує комплекс готелів, по доріжках якого так приємно прогулятися, перечікуючи полуденну спеку; просторий піщаний пляж шириною до 80 м і довжиною 1 км., спокійне чисте море. За підтримку екобалансу навколишньої природи Сонячний День був нагороджений міжнародним сертифікатом «Блакитний прапор».

Для тих, хто не проти проявити свою активність, на пляжі є водні мотоцикли і лижі, водні велосипеди і катамарани, катери і банани. Можна зайнятися віндсерфінгом, пройтися під вітрилом на яхті і половити рибу. На території курорту організовані велодоріжки, при готелях є столи для настільного тенісу та тенісні корти, фітнес- і боулінг- центри. Існує база для заняття кінним спортом і просто прогулянок верхи, і, звичайно ж, безліч басейнів, в тому числі і з мінеральною водою. Для дитячого дозвілля на курорті влаштовані майданчики для активних ігор, гірки, гойдалки і басейни.
Від місцевого причалу відходять судна, що пропонують зробити прогулянки до Туреччини і Румунії, а для бажаючих урізноманітнити розмірений відпочинок знайомством з багатими історичними та культурними традицями Болгарії пропонуються автобусні екскурсії в Несебр, Балчик, та інші. Розташування Сонячного Дня можна назвати дуже вдалим. У південній частині він практично стикається з курортом Св. Костянтин і Св. Єлена - всього 15 хв пішки (1,5 км) - з його магазинчиками, нічними барами та іншими розвагами. При бажанні можна зробити півторагодинну пішу прогулянку до Золотих Пісків (7 км) чи за 15 хв. дістатися на автомобілі до Варни і оглянути місцеві собори, побувати в дельфінарії та просто побродити по вуличках старовинного міста.
І все ж Сонячний День славний не ресторанами, кафе, барами та дискотеками, хоча й тут можна скуштувати страви болгарської та європейської кухні, випити пару коктейлів і потанцювати під модну музику. Основна «спеціалізація» курорту - бальнеолікування із застосуванням вод місцевих термальних мінеральних джерел. Для цих цілей при готелях «Палас» і «Марина» створено два бальнеологічних центри, обладнаних сучасною апаратурою і укомплектованих висококваліфікованим медичним персоналом. Гостям курорту пропонується понад сто видів різних медичних послуг, які застосовуються для лікування шкірних захворювань, захворювань органів дихання, серцево-судинної системи, а так само для відновлення наслідків травм опорно-рухового апарату, різних порушень нервової системи та обміну речовин. Всього в стінах бальнеокомплексів проводиться більше тисячі різних процедур. Послуги бальнеолікування не мають сезонних рамок, а тому відпочиваючі, які потребують професійної медичної допомоги, можуть відвідати Сонячний День в будь-який час року.
Курорт Сонячний День незмінно радий усім, хто бажає відпочити від суєти і шуму великих курортів, всім хто зможе по достоїнству оцінити місцеву гостинність і насолодитися тишею і затишком цього затишного куточка болгарського Причорномор'я.


Св. Константин і Єлена


Курортний комплекс "Святий Костянтин і Єлена" - найстаріший в Болгарії. Він знаходиться в декількох кілометрах від портового міста Варна і розташований на території розкішного парку.
На цьому місці колись був однойменний жіночий монастир св. Костянтина і Єлени. Зараз же від нього залишилася тільки стародавня каплиця, біля вівтаря якої криється джерело з святою водою.
Як і багато інших курортів Болгарії, Святий Костянтин і Єлена розташований серед старовинного парку. Завдяки цьому тут немає задушливої спеки. Аромати вікових дерев: кипариса, лип, дуба, інжиру благотворно вплинуть на кожного, заспокоять нерви і порадують душу. Уздовж берега веде панорамна набережна, а до пляжу спускаються сходи. Курорт давно облюбували рибалки любителі дайвінгу - їх приваблює порізана берегова лінія, маленькі бухти і круті кам'яні скелі.

Вибір готелів на курорті Св. Костянтин і Єлена дуже широкий: від розкішних готелів 4 * і 5 * до більш демократичних 3 * і 2 *, є також готелі 1 * для найекономічнішого відпочинку. Курорт активно розвивається, до кожного сезону з'являються нові готелі, ресторани і дискотеки, реконструюються існуючі готелі, оновлюється інфраструктура.
На пляжі Св. Костянтина і Єлени можна знайти всі можливі водні розваги: віндсерфінг, водні лижі, дайвінг, водний мотоцикл. На суші любителі активного відпочинку теж не занудьгують - до їхніх послуг тенісні корти, прокат велосипедів, футбол, верхова їзда. Крім цього, Св. Костянтин і Єлена залишається лікувальним курортом. Бальнеологічні центри в готелях пропонують різні лікувальні програми та процедури: грязелікування, талассотерапію, ароматерапію, лікувальні ванни, масаж і фітнес, басейни з мінеральною водою.
Відпочинок на Св. Костянтині і Єлені чудово підійде любителям як спокійного, так і активного відпочинку, і надовго запам'ятається красою і багатством природи Болгарії.


Бяла


Бяла - це невелике тихе і квітуче приморське містечко з чудовими білосніжними пляжами, спокійним морем і мальовничими берегами. Місто відоме своїми пляжами з ніжним оксамитовим піском, що межують з зеленими масивами широколистого лісу, чистою морською водою і корисним гірським повітрям, адже в цьому районі до чорноморського берега опускається хребет Балканських гір. Бяла - це ще й знаменитий виноградний край, тут виробляють знаменитий сорт вина Димят. Вино, виноград і морська риба цього краю приваблюють сюди людей з найдавніших часів. У 6 км від міста знаходиться популярний чорноморський курорт Обзор , в 50 км на північ розташоване місто Варна, а в 70 км на південь - Бургас, а також в 30 км від Бяли розташований курортний комплекс Камчія.
Назву селище отримало від вапняних скель білого кольору, що оточували його з усіх боків і створюють затишні бухти на радість дайверам і мальовничі береги, що тішать око відпочиваючих.
Розвиток селища як морського курорту почався лише в кінці минулого століття, а статус міста Бяла отримала вже в 1984 році, тут активно будуються нові готелі, апартаменти на продаж і все необхідне для повноцінного відпочинку туристів.
Тут сприятлива лікуванню атмосфера і, гірське повітря впереміжку з морським, створюють відмінні умови для повноцінного відпочинку і відновлення сил і здоров'я. Пляжі представляють собою скелясті береги з невеликими бухтами з ніжним золотавим піском, а протяжність пляжу займає близько 14500 м, що дорівнює 3% усього чорноморського узбережжя Болгарії. На курорті можна зайняти себе всілякими морськими видами спорту: аквапланеризм, віндсерфінг, водні лижі, дайвінг, підводне плавання, аквабайк і серфінг, на центральному пляжі є водні гірки.
Увечері відпочити від моря і сонця можна в численних барах і ресторанах. А між Бялою і Обзором знаходиться одна з найбільших дискотек країни, нічний клуб «Space».
Приїжджайте в Бялу, і ви зрозумієте, що це те оптимальне місце, де можна чудово відпочити, поєднуючи спокійну обстановку, незвичайну красу природи, ласкаве море, гірське повітря та основні курортні розваги на свій смак.


Обзор


Один з найживописніших курортів на території Болгарії – Обзор. У цьому невеликому містечку Ви знайдете все, що потрібно для відпочинку та, звичайно, все, за що так цінується Болгарія. Курорт Обзор , втім, трохи відрізняється від більшості інших курортів Болгарії, особливо великих і гучних, в першу чергу, відсутністю шуму та малолюдністю навіть у розпал сезону, до того ж тішить і досить невисокий рівень цін, що в сукупності робить цей курорт просто ідеальним для тих, хто втомився від великих міст і величезної кількості людей. Зі всіх курортів, на які багата Болгарія, місто Обзор своєю відчуженістю і тихою вдачею чимось схожий на курорт Бяла, але на відміну від нього має куди більш розвинену інфраструктуру.
Обзор відомий своїми піщаними пляжами, дивовижною красою природи, м'яким кліматом, а також високим рівнем сервісу, яким славиться Болгарія, тут можна комфортно і при цьому досить ощадливо відпочити в недорогих готелях. Втім, тут є і висококласні готелі.
Загалом, якщо Ви втомилися від великої кількості людей, які щодня зустрічаються у великих містах, Вам хочеться втекти від повсякденної суєти і зануритися у тишу і спокій, то краще всього поїхати в місто Обзор, тому що це - ідеальне місце для пасивного, розслабляючого відпочинку.


Єленіте

Курортне селище Єленіте розташоване в 9 км на північ від курорту Сонячний Берег, біля підніжжя гори Стара Планіна, яка закриває курорт від північних вітрів, завдяки чому тут м'який і теплий мікроклімат.
Єленіте - це один з кращих курортів Болгарії, де оптимально поєднуються якість відпочинку і демократичні ціни. І якщо вам до душі Болгарія, Єленіте точно буде вам до смаку.
Курорт ідеально підійде для сімейного відпочинку або відпочинку з дітьми, так як тут маса розваг для дітей різного віку - дитячі ігрові майданчики, басейни, аквапарк, розважальний центр.
Єленіте - клубний курорт, що складається з одно-і двоповерхових вілл, декількох готелів, пішохідних вулиць і різних розважальних закладів, ресторанів і барів. Цей мальовничий ансамбль прилягає до власного пляжу, що простягнувся більш ніж на 800 метрів. Романтичний пляж, чисте море, ресторани з європейською і національною кухнею, таверни, винний льох, денні та нічні бари, відкритий басейн з морською водою, тенісні корти, яхт-клуб, регулярний транспорт до курорту Сонячний Берег - все це зробить Ваш відпочинок справді незабутнім.


Святий Влас

Один з наймолодших, при цьому досить цікавих курортів Болгарії – Св. Влас. Місто Святий Влас назване на честь охоронця стад і покровителя торгівлі, бога Власа (за різними джерелами Велеса або навіть Волоса).
Це місто, на відміну від інших курортів Болгарії, таких як, наприклад, Албена або Кранево, зовсім недавно почало розвиватися як курорт, але незважаючи на свою молодість, інфраструктура Св. Власа вже розвинена, готелі Св. Власа, яких на сьогоднішній день чимало, відрізняються комфортом, хорошим сервісом і повним набором всіх необхідних послуг.

Болгарія завжди вважалася дуже вдалим місцем для відпочинку, а Св. Влас поєднує в собі відразу кілька переваг: відмінні природні умови, безліч визначних пам'яток, розвинену інфраструктуру і невисокі ціни, що робить його просто ідеальним курортом. Берегова смуга курорту звернена на південь і представляє природну рив'єру з численними невеликими бухтами, зручними для купання. Весь берег розділений на три окремих пляжі, покритих дрібним золотавим піском. Найбільший з них - центральний, довжиною близько кілометра і шириною близько 16 метрів. Південна експозиція узбережжя Святого Власа відкриває дивовижний краєвид на стародавнє місто Несебр.

Під впливом сусіднього Сонячного Берега,що все ближче підступає до Святого Власа, останній і сам перетворюється на сучасний курорт з численними ресторанами та розважальними закладами. Але на відміну від галасливого сусіда тут абсолютно спокійна і затишна атмосфера тихого курорту, відмінно підходить для сімейного відпочинку. Сервісні можливості численних приватних апарт-готелів і вілл, побудованих останнім часом, дозволяють насолодитися відпочинком на золотистих пляжах без неминучого шуму і скупченості великих курортів. Традиційна болгарська гостинність місцевого населення і чудове обслуговування полонить і є запорукою приємного проведення часу.
Кришталево чисте повітря, мальовничі гірські хребти, прекрасні пляжі, тепле блакитне море, сучасні готелі і багата інфраструктура Святого Власа - це маленький шматочок раю, зачаровує навіть найвимогливіших гостей. Відвідайте його і привезіть із собою незабутні спогади про приємний відпочинок у Болгарії.


Сонячний Берег

Курорт Сонячний Берег - найбільший курорт Болгарії, розташований за 35 км від Бургаса. Пляж курорту Сонячний Берег витягнувся майже на 6 км і покритий чистісіньким дрібним піском, місцями створюючи мальовничі дюни. Тут щорічно з кінця 90-х років будується і реконструюється безліч готелів, ресторанів, розважальних закладів та інших об'єктів інфраструктури, розташованих на довгих і широких алеях, оточених зеленню, тінистими парками і садами.
Сонячний Берег знаходиться всередині маленької затоки, на півночі якої простяглися схили Старої Планини, рідкісне і сприятливе поєднання гірського масиву і морського берега. У південній частині курорту знаходиться розташоване на півострові древнє місто Несебр - архітектурний та історичний пам'ятник болгарської і світової культури.

У Європі небагато пляжів зі східним морським горизонтом. Пляжі туристичного комплексу "Сонячний берег" - в їх числі. Тут дрібний золотаво-жовтий пісок, природні піщані дюни - найкрасивіші з них знаходяться в південній частині курорту Сонячний берег, серед яких росте 16 видів рідкісних рослин, море без припливів і відливів, морський бриз, який робить ніч прохолодною, а дні - приємними, 1700 сонячних годин з травня по жовтень, і ще: екологічно чиста природна середовище.

Курорт дуже хороший для сімейного туризму, тому що надає повну гамму послуг і пропонує чудові умови для дитячого відпочинку.
Сонячний Берег пропонує великий спектр послуг: медичні, профілактичні та відновлювальні центри, дитячі сади з персоналом, що володіє іноземними мовами, дитячі майданчики, басейни, майданчики для ігор і розваг, аквапарк. Розвинена торговельна мережа - магазини, базари художньої та ремісничої продукції.
Якщо спорт невід'ємна частина Вашого життя - Сонячний берег пропонує всі умови для занять водними видами спорту: водні лижі, велосипеди, віндсерфінг, водні парашути, яхти, катери, скутери, банани, джети.
Також Вас чекають відкриті тенісні корти, баскетбольні і волейбольні майданчики, пляжний волейбол, міні-гольф, кегельбан, боулінг, велосипеди, кінна база з породистими кіньми, стрільба з лука, фітнес-зали Сонячного Берега .
Нічне життя курорту б'є ключем: понад 250 ресторанів, розважальних закладів і закладів у національному стилі, безліч нічних клубів, барів і дискотек (найвідоміші «Манія», «Золоте яблуко», «Планета», «Лазур», «Сирена»), а також літній театр і кіномайданчики на відкритому повітрі. На Сонячному Березі відкрито найбільше казино-вар'єте на Балканах.

Курорт Сонячний Берег - це незабутні дні відпочинку, які будуть насичені дивовижними враженнями та задоволенням від проведеного там часу.


Несебр

На маленькому мальовничому півострові, в 3 кілометрах на південь від курортного комплексу Сонячний Берег, на території стародавньої Месембріі знаходиться Несебр - один з найбільш відвідуваних болгарських курортів ,в пам'яті якого донині зберігаються матеріальні свідчення духовної культури різних епох і народів. Клаптик землі, де було розташовано стародавнє місто, неповторно поєднується з морськими просторами і піщаними дюнами.

Несебр – одне з найстаріших європейських міст. Тисячі років історії залишили в Несебрі незгладимий відбиток. Крім яскравого сонця, синього моря і різноманітних розваг, на Вас чекають зустріч з шедеврами болгарської та середньовічної архітектури, які вражають уяву.
Старий Несебр являє собою невеликий (приблизно кілометр на кілометр) мальовничий острів, з'єднаний з материком вузьким перешийком. Містечко, збудоване в загальному архітектурному стилі, занурює туриста в атмосферу Середньовіччя - невеликі двоповерхові будинки з білого необтесаного каменю (другий поверх, як правило, оброблений темною деревиною), вузькі, мощені кругляком вулички. Найкоротший шлях у минуле Болгарії лежить через стародавні східні ворота Несебра з їх двома п'ятикутними баштами. Залишивши позаду це потужне спорудження, відвідувач опиняється в лабіринті вуличок , де здається, завмер час. Поверх міцних кам'яних стін нижніх поверхів (колись це були винні льохи і підвали) височіють дерев'яні надбудови: житлові приміщення, балкони, покрівлі та еркери яких прикрашені різьбленням і рельєфами.
Ці приземисті, щільно притиснуті один до одного будинки в чорноморському місті Несебрі вистояли в бурях всіх епох. Разом з 10-ма церквами міста вони вважаються видатними пам'ятниками культури і мистецтва Болгарії.
Стара частина міста оголошена архітектурно-історичним і археологічним заповідником і включена до Списку світової культурної і природної спадщини під охороною ЮНЕСКО.

На відміну від старого міста, новий Несебр пропонує не тільки приватні пансіонати та квартири, але і розміщення туристів у готелях різних категорій.
Можна годинами бродити по вулицях міста, роздивляючись виставлені на продаж вироби місцевих ремісників і майстрів, відпочиваючи в маленьких кав'ярнях і тавернах. Можна усамітнитися у прохолодних залах музеїв і церков у пошуках слідів багатого та романтичного минулого Несебра.


Поморіє

Поморіє розташоване на півострові в двадцяти кілометрах на північ від Бургаса.
Місто відоме з давніх-давен. Воно було створене у п'ятому столітті до н. е. біля Поморійского озера, званого місцевими жителями священним. У наші дні Поморіє представляє собою одне з найбільш улюблених туристами та найгарніших курортних міст Болгарії.

Поморіє - це аристократичний курорт. Центр міста один з найсимпатичніших серед всіх маленьких курортних міст Болгарії. З суші Поморіє оточене солоними озерами, у багатьох з яких добувається морська сіль. З півночі від півострова частина моря відрізана довгою косою, утворюючи Поморійське озеро. Поморійське озеро має продовження на самому півострові - Мале Солоне озеро. Як раз між цими двома озерами і розташовуються знамениті поморійські санаторії. Старе місто суцільно забудоване і освоєне. Кожен будинок тут - витвір мистецтва, чисте морське повітря - вже одне це чудово! З визначних пам'яток - це монастир Св. Георгія, храми Христа і Пресвятої Богородиці, Тракійська гробниця. Старовинна, дуже виразна забудова, вузькі звивисті вулички, трохи "модерністських" споруд. "Нове місто" має приблизно таку ж архітектуру, тільки з більш прямокутними кварталами і новими дво-чотириповерховими будинками, побудованими за індивідуальними проектами.

Сьогодні Поморіє - відомий бальнеологічний центр з лікувальними поморійськими грязями.Развинуті інфраструктура, транспорт. Є магазини, кафе, ресторани, банки, готелі, приватні готелі, приватні кімнати. 

Береги кам'янисті, але є і піщані пляжі з рівним і пологим дном. У 1999р. курорту присвоєно Блакитний прапор. Пісок з високим вмістом заліза, тому має коричнево-сірий колір.

Місто так само славиться і своїми білими винами, бренді. Тут знаходиться поморійський винний погріб - один із найбільших і найсучасніших у Болгарії.
Відпочинок в Поморіє - це, перш за все, море в поєднанні з міським комфортом.


Созополь

Созополь - це перлина архітектури, містобудування та гармонії. Саме у вуличному ансамблі неповторна принадність міста. Можна піти в будь-якому напрямку - місто гарне всюди. Вузькі вулички, старовинна забудова приваблюють сюди артистів і художників. Саме тут щороку у вересні проводиться свято мистецтв Аполлонія.
Місто Созополь - одне з найдавніших грецьких поселень на берегах Чорного моря. Колись тут існувала давньогрецька колонія, відома як "Аполлонія Понтіка" і що отримала свою назву на честь Аполлона, покровителя мореплавців. Пізніше місто отримало ім'я Созополь, тобто місто порятунку. Сьогоднішнє місто - це розсип потопаючих в садах будинків кінця минулого століття. Як і Несебр, воно розташоване на півострові. Старовинна частина міста - архітектурний заповідник. Туристів приваблюють сюди два тихих, красивих пляжі з золотавим піском: один в закритій бухті, другий, більший, тягнеться на південь від міста.
Стара і нова частини міста розділені зеленим парком, з розташованими в ньому церквами. Недалеко від Созополя є археологічний музей, в якому можна побачити, мабуть, найбагатшу колекцію грецьких ваз. Варті візиту також Церква Святої Богородиці і місцева галерея мистецтв.
На курорті Созополь розташовані невеликі приватні готелі та котеджі з 2-3 місцевими номерами та апартаментами.
У місті більше 600 ресторанів, таверн, барів, дискотек, розважальних національних закладів, які піклуються про гарний настрій туристів.


Дюни


Курортне селище Дюни лежить в серці затоки у формі широкого півкола, на території природного заповідника, відомого своїми рідкісними видами пернатих і красивим сосновим лісом. Квітучі сади, високі силуети дерев, ніжний золотистий пісок і піщані дюни створюють атмосферу спокою і затишку.
На початку 80-х років в затоці Дюни, на території державного природного заповідника було прийнято рішення про початок будівництва курортного селища, що відповідає світовим стандартам якості, але зберегло чарівність болгарського села. Затишне селище з пішохідними вуличками, тінистими терасами і невеликою пристанню талановито вписане в навколишній пейзаж. Будинки побудовані в стилі епохи Болгарського Відродження і здадуться Вам знайомими, якщо ви бували в старовинному Созополі.

Курорт Дюни значиться серед найбільш розкішних і сучасних курортів Болгарії. Він розташований в південній частині болгарського узбережжя Чорного моря. Найближчий аеропорт Бургас знаходиться в 46 км, місто Созополь — в 7 км. Піщаний пляж з дюнами, що дали назву курорту, простягнувся на 5 кілометрів і досягає 100 метрів в ширину. Морське дно тут зручне і безпечне, берег полого заходить у воду і підходить для відпочинку з маленькими дітьми. Затока Дюн, звернена на південь і надійно укрита від північного вітру, сподобається любителям віндсерфінгу і рибалки .

Нові готелі, побудовані за останні 3 роки, затвердили Дюни як один з найбільш привабливих курортів на болгарському чорноморському узбережжі. Оновлений курортний комплекс встиг зберегти затишок, романтику і самобутність болгарської традиції. Безтурботні сонячні дні на пляжі, бездоганне обслуговування і увага персоналу на курорті, спокійні прогулянки по узбережжю назавжди залишаться в пам'яті як невід'ємна частина відпочинку Вашої мрії! Під час перебування на курорті селище Дюни відкриє Вам лише частину таємниці своєї чарівності, щоб залучити Вас сюди знову і знову ...
Крім піщаних дюн, на яких ростуть дивовижні пісочні лілії, ці місця примітні також різноманітністю флори і фауни. У болотистій лагуні Алепу можна почути цілу какофонію звуків: тут гніздяться численні місцеві види пернатих і зупиняються перелітні птахи по дорозі на південь. Знаменитий природний заповідник Ропотамо, дуже схожий на справжні «джунглі», знаходиться неподалік від Дюн. У півкілометра на південь від Дюн — ще один болотистий заповідник Аркутіно. Де ще можна побачити морський нарцис — малу квітку, що тягнеться корінням в пісок на кілька метрів, або лагуну, в якій білосніжні лілії та жовті троянди на поверхні води сусідять з качками, чаплями і видрами? Найкращий вигляд на околиці відкривається зі скелі під назвою Весела, куди можна зробити легку прогулянку зручною стежкою.

Клімат в Дюнах м’який і помірний, без задушливої спеки і різких перепадів температур. Найтепліший місяць — серпень, температура повітря досягає 29 градусів, а морська вода прогрівається до 24 градусів.
Різноманітна туристична інфраструктура - тут є де погуляти, розважитися, втекти від суєти, від напруженого ритму ділового життя та насолодитися життям у повній мірі.
Зараз Дюни - це курорт ,що манить високими стандартами відпочинку та якістю обслуговування. Якщо Ви хочете тиші, комфорту і романтики, то Дюни - відмінний вибір.

Приморско

Приморско - невелике курортне містечко в 60 км від Бургаса, відоме своїми демократичними цінами і гостинною обстановкою. Курорт особливо популярний серед молоді Болгарії і всієї Європи. Тут багато дискотек, нічних клубів, ресторанів і барів та інших розваг.
Приморско розташоване на маленькому півострові між затоками Стамополо і Дьяволскі. Більшу частину пляжу займають природні піщані дюни. У цих екологічно чистих місцях можна зустріти дельфінів, тюленів-монахів і безліч видів риб. Пляжі Приморско отримали в 1994 році нагороду "Блакитний прапор". Пісок тут дрібний, золотистий, берег пологий і безпечний для купання дітей. Дозвілля на пляжах дуже різноманітне. Тут можна взяти напрокат водні мотоцикли і катамарани, покататися на човні, катері або банані, зайнятися віндсерфінгом і парасейлінгом, здійнятися на мотодельтаплані або під керівництвом інструктора зануритися в морські глибини.
Основним центром розваг для дітей з недавнього часу став місцевий аквапарк, в якому окрім численних гірок є басейни, обладнані системою, що створює ефект морських хвиль, а також велика штучна річка. Крім аквапарку в Приморсько є різні луна-парки та парки атракціонів, зали ігрових автоматів, денні та нічні дискотеки. На території молодіжного центру працює літній театр під відкритим небом, на підмостках якого проходять різні концерти і шоу.
Середня річна температура повітря в Приморско - 25-27 градусів.
Приморско найбільш активно розвивається в останні 5-7 років. Тут з'явилися сучасні готельні комплекси з відкритими басейнами, фітнес-залами, тенісними кортами і SPA-центрами, є також недорогі сімейні готелі категорії 2 *
Веселий настрій, що панує в Приморско, відмінний клімат, густа зелень дубового лісу і ласкаве море зробили цей курорт кращим місцем відпочинку для дітей та молоді. Демократична обстановка, достаток фруктів і різні культурні програми зроблять канікули Ваших дітей в Приморско незабутніми!

Кітен

Кітен розташований в 70 км від Бургаса і в 20 км на південь від Созополя. Сучасний Кітен розташовується на руїнах старої фортеці епохи середньовіччя, сліди якої збереглися й донині. Практично все містечко покрите буйною рослинністю, у мальовничих дюнах ростуть цінні рідкісні дикі дерева, і саме завдяки цьому він отримав таку назву - Кітен, що в перекладі означає «що потопає в зелені». Море тут рівне з пологим дном, неглибоке і безпечне, морська вода чиста, спокійна і тепла, що ідеально підходить для відпочинку з дітьми.
Тут туристів вражає надзвичайна гостинність місцевих жителів, душевна весела атмосфера і низький рівень цін на розміщення, розваги та харчування.
Саме тури в Кітен забезпечать дешевий студентський і молодіжний відпочинок, відпочинок для всі сім'ї, відпочинок для тих, кому ніколи не нудно.
Курортний сезон триває з травня по жовтень, у літні місяці повітря нагрівається до +28 С, а морська вода до +26 С,а близькість гір захищає від виснажливої спеки найпівденнішого курорту Болгарії.
До послуг відпочиваючих - затишні заклади з різноманітною болгарською, турецькою, грецькою та російською кухнею, з національними фольклорними програмами, безліч нічних барів, ресторанів і дискотек, спортивні комплекси та фітнес-центри, відкриті і закриті басейни, цікаві екскурсійні програми, що задовольняють різні інтереси і зроблять Ваш відпочинок яскравим та незабутнім.