alt
Домініканська Республік
а
з
находиться у Вест-Індії, в самому центрі Великих Антильських островів, займаючи східну частину острова Гаїті.

 Острів Іспаньола був знайдений К.Колумбом у свою першу мандрівку у 1492,після цього Іспанія претендувала на цю територію. Спочатку острів був заселен індейцями Taїнoс, після 50 річного іспанського терору їх кількість впала від міліону до приблизно 500. Перші африканські раби були завезені сюди у 1503 для праці на плантаціях. У 1697 році Іспанія визнає володіння західною частиною острова за Францією, яка у 1804 стала Гаїті. Решта острова, на той час носячі назву Санто Домінго(Santo Domingo), у своїх змаганнях за незалежність у 1821,була окупована Гаїтянцями. Після 22 річного правління Гаїті, незалежність була отримана Домініканською Республікою у 1844.
На півночі омивається Атлантичним океаном, на півдні - Карибським морем, на сході протока Мона відокремлює країну від Пуерто-Ріко, на заході - граничить із республікою Гаїті.
Рельєф острова дуже різноманітний. Більше половини території країни займають 4 гірських хребти, що перетинають острів з північного-заходу на південний схід, а також плато С’єрра-де-Баоруко на південному-заході. Вища точка країни - пік Дуарте на північному-заході (3175 м). Прибережна зона й міжгірські долини зайняті великими саванами та тропічними лісами
Населення приблизно 8,7 млн. чоловік. Основну частину населення (73%) становлять негри, мулати й креоли, також багато вихідців з Європи (до 16%) та Африки (11%).  

Клімат
У Домініканській Республіці переважає тропічний пасатний, морський клімат. Середньомісячні температури коливаються слабко - від +25 С до +27 С. Найпалкіший місяць - серпень (до +31 С), але морські вітри, що дують із північного сходу, пом'якшують жару й у цей час. «Найхолодніший» - січень (біля +22 С). З липня по серпень територія країни часто піддається впливу тропічних циклонів. У цей період потужні дощі, шторми, шквали й перепади тиску є зовсім звичайним явищем. Пориви вітру досягають величезної швидкості й часто за кілька днів випадає місячна норма опадів.
 

Домініканські звичаї
Домініканці дуже доброзичливі та привітні, але розмовляють тільки на іспанській або англійській мовах, причому рясно перемішують у мові ідіоми з різних мов, у тому числі з місцевих прислівників.

Віза в Домініканську РеспублікуДля відвідування Домініканської Республіки віза не потрібна. Після прибуття в аеропорт Пуерто Плата необхідно заповнити туристичну картку й заплатити аеропортний збір 10 $ при в'їзді й 10 $ при виїзді. Якщо строк перебування перевищує 3 тижня, необхідно доплатити ще 15 песо.

Паспорт повинен бути дійсний ще 1 місяць із моменту в'їзду. Посольства Домініканської Республіки в Україні немає.

Національна валюта - домініканський песо, рівна 100 сентаво. В обігу банкноти в 1000, 500, 100, 50, 20.10, 5, 1 песо й монети в 1 песо, 50, 25, 10, 5, 1 сентаво. Гроші можна обміняти по прильоту в аеропорті, а так само в готелі й обмінних пунктах.

 

 

....