altalt
altalt
Італія - країна шикарних альпійських гірськолижних і морських середземних курортів. Вона займає південні схили Альп і весь Апеннінського півострів, Сицилію, Сардинію і ряд дрібних островів. Омивається 5 морями: Адріатичним, Іонічним, Середземним, Тірренським і Лігуріійскім. Багатства природи і розмаїття історичних пам'яток Риму, Флоренції, Венеції приваблюють мільйони туристів. Крім того, Італія надає можливість відмінного шопінгу в Мілані.

Площа: 301.23 тис. кв. км
Населення: 60 млн людей
Столиця: Рим
Мова: італійська
Валюта: євро
Час: відстає від київського на 1 годину
Середня температура: взимку +5 ° С, влітку від +28 ° C

Клімат Італії
На більшій частині території переважає середземноморський клімат. Середня температура січня від 0 ° C до +12 ° С, липня +20 +28 ° С. На півночі Італії взимку майже завжди випадає сніг, який не сходить кілька тижнів. Навесні й на початку літа йдуть рясні дощі c грозами і сильним вітром. На півдні, тобто в півострівної і острівної частинах, зима значно м'якше, влітку майже всі дні ясні і сухі. В Альпах клімат змінюється від помірного біля підніжжя гір до холодного на вершинах. У горах сніг тримається декілька місяців, на вершинах лежить постійно, часті рясні снігопади.

Гроші Італії


Національна валюта - євро. В обороті банкноти 5, 10, 20, 50, 100, 200 і 500 євро, а також монети 1, 2, 5, 10, 20 і 50 центів.
1 EUR = 7.5 UAH

Традиції Італії
Італійці - дуже емоційний і темпераментний народ. Особливо яскраво національні риси характеру виявляються під час свят. У кожному місті є свої святкові дні, які відзначаються лише місцевими жителями. Як правило, вони пов'язані з перестольнимі святами або будь-якими важливими подіями, які відбувалися в місті. Деякі свята супроводжуються ходами по головних вулицях, спортивними змаганнями або карнавалами. Самим головним, яскравим і казковим святом є венеціанський карнавал, який щорічно відзначається в лютому і триватиме десять днів. Його традиція сходить до язичницького свята Римських Сатурналій, під час якого стиралися відмінності між панами і рабами. З приходом християнства про свято забули, але з початком Ренесансу (через сто років) традиція знову відродилася. У цей час з'явилися знамениті венеціанські маски. Під час карнавалу всі вулиці, площі, канали заповнюються людьми в масках і костюмах. Серед величезного різноманіття масок можна зустріти маски героїв казок братів Грімм, Андерсена, різних політичних діячів і, звичайно ж, Арлекіна і Короля карнавалу.

Кухня Італії
Національна кухня є однією з головних визначних пам'яток Італії. У всьому світі відомі піца, паста (макарони), різотто і сир пармезан. Дуже популярні вироби з морепродуктів, м'ясні страви та сир "моцарелла", а в приготуванні кави і морозива італійцям немає рівних. Традиції народної кухні в Італії дуже сильні, в багатьох висококласних ресторанах страви готують за рецептами, відомим ще з епохи Пунічних війн, і дуже цим пишаються. Причому в кожному з двадцяти регіонів країни існують десятки власних рецептів навіть найпростіших і відомих блюд, а відзнакою продукції місцевих кухарів від "сусідів" прийнято пишатися і всіляко звеличувати їх гідності. А чудові італійські вина славляться ще з античних часів.
   

Визначні пам'ятки Італії

Колізей

Колізей - символ Риму й Італії - було закладено імператором Веспасіаном в 72 році н. е.., а відкритий вже в роки правління його спадкоємця - імператора Тіта. Офіційно це гігантська споруда називалося "амфітеатр Флавіїв", на честь Тита Флавія - сина імператора Веспасіана. Свою нинішню назву Колізей (від латинського colosseus - "величезний") отримав від імені величезної статуї Нерона, яка знаходилася неподалік, на території Золотого будинку (Domus Aurea). Мав форму амфітеатру, Колізей був оточений ярусами рядів сидячих трибун, на яких розташовувалися глядачі, що прийшли подивитися на гладіаторські бої і екзотичних тварин. Сьогодні образ Колізею широко використовується у мистецтві. Правда, фільми про гладіаторів тут ніколи не знімаються - він погано зберігся. Тому роль Колізею в кіно частіше за все виконує Амфітеатр Марка Антонія Гордіана в Тісдре (Туніс).

Акваріум

Найбільший в Європі морський зоопарк Акваріум розташований в пішохідній зоні Porto Antico міста Генуї. Він був побудований з нагоди 500-річного ювілею відкриття Америки у виставковому комплексі "Експо 92". Акваріум оснащений грандіозними океанськими ємностями великого ефекту, в ньому представлені басейни і акваріуми (всього 71), які відтворюють морську та наземну середу з усього світу.

Арена ді Верона

Арена ді Верона - римський амфітеатр, один з найчудовіших пам'яток археології в Європі, побудований в I столітті н. е.. під час останніх років правління імператора Августа. Арена має форму овалу, довжина якого становить 139 м. Аудиторія складається з 45 сходинок і вміщує 16000 глядачів. За час свого існування Арена ді Верона була місцем багатьох захоплюючих розваг: гладіаторських боїв, лицарських поєдинків, турнірів, нічних видовищ. Сьогодні Арена ді Верона - знаменитий на весь світ "археологічний театр", завдяки щорічному літньому оперному фестивалю, що проходить в його стінах.

Ватикан

Незалежна держава-місто Ватикан створено по "Латеранским угодам" (конкордату) між Римо-католицькою церквою та італійською державою від 11 лютого 1929 року. Назва держави походить від назви пагорба Монте-Ватикано, на якому в період раннього середньовіччя був побудований палац, що став з кінця XIV століття постійною резиденцією глави католицької церкви. Ватикан має менше 1000 жителів і відокремлений від решти Риму стіною і колонадою на площі Св. Петра.

Галерея Уффіці

Галерея Уффіці - один з найстаріших музеїв Італії. Будівництво почалася в 1560 році, коли флорентійський герцог Козімо Медічі вирішив почати будівництво будинку, у подальшому перетворився на адміністративний центр Флоренції. У галереї представлено найбільше у світі зібрання італійського живопису (XIII-XVIII ст.), Серед зразків якої виділяються "Алегорія весни" і "Народження Венери" Сандро Боттічеллі, "Поклоніння волхвів" Леонардо да Вінчі і тондо (картина круглої форми) "Святе сімейство "Мікеланджело.

Міланський собор

Собор на головній площі Мілана Пьяцца Дуомо дуже часто називають "восьмим чудом світу", так як це найбільша готична церква в світі (загальна площа 11 300 кв. М). Міланський собор також можна віднести до найбільш знаменитим "довгобудів" Європи (поряд з Кельнським собором і собором Святого Віта в Празі), адже його будівництво почалося в 1386 році, а завершилося лише через п'ять століть, в 1906 році. Згідно з проектом, запропонованим зодчим Марко ді Кампіоне, собор повинен був мати п'ять нефів і форму латинського хреста. Однак протягом довгих років будівництва зовнішній вигляд будинку не раз піддавався зміні, вбираючи в себе всі архітектурні стилі і напрямки, що існували в різні часи в Північній Італії.

Пантеон

Пантеон вважається найдосконалішим з усіх класичних пам'яток Риму. Розкопки показали, що Пантеон - реконструйоване споруда часів Адріана (117-138 рр.. Н.е.). У 609 р. язичницький Пантеон став християнським храмом Святої Діви Марії, завдяки чому не був зруйнований. Внутрішній діаметр Пантеону становить 43.4 м, така ж і його висота. Через отвір у куполі можна бачити небо, наче спускається до храму. Це створює атмосферу урочистості і спокою. Між другою і третьою капелами знаходиться поховання, в якому покояться останки Рафаеля. Напис на його надгробку свідчить: "Тут спочиває той Рафаель, який змагався з самої великої Матір'ю-Природою. Вона побоювалася, що в своїй творчості він перевершить навіть її, і що вона зачахне, коли його не стане".

Пізанська вежа
Пізанська вежа входить в ансамбль міського собору Санта Марія Ассунта в місті Піза. Її будівництво почалося в 1173 році і тривало протягом наступних двох століть. Протягом довгого часу існувала думка, що вежа була спроектована з урахуванням нахилу, завдяки якому вона і отримала широку популярність у всьому світі. Однак за задумом архітектора, ім'я якого до цих пір невідомо, башта повинна була бути вертикальної: нахил з'явився в ході будівельних робіт.


Рим (Roma)

Рим (Roma) - столиця Італії, головний політичний, культурний, значний економічний центр країни, один з найдавніших і багатих історичними та культурними пам'ятками міст світу, що отримав назву "вічного міста".
    Адміністративний центр Римської провінції і області Лаціо. У межах міста знаходиться папська держава-місто Ватикан.
    Рим - найбільший за населенням місто Італії. Близько 3 мільйонів жителів, з передмістями 3,8 млн.
    Рим розташований на горбистій рівнині вулканічного походження, званої Римської кампанією, по обох берегах річки Тібр (Fiume Tevere), поблизу еe впадання в Тірренське море.
    Тягнучись на своїх семи пагорбах, Рим з'єднує в собі монументальність історичного центру (з стародавніми руїнами, чудовими васильками, ренесансному палацами, з бароковими площами) і риси сучасного метрополія з його просторим і неспокійним передмістям і з напруженим, часто хаотичним, автомобільним рухом.
    Воду, як і в давнину, місто отримує по акведуках з гірських річок і озер; Тибр через крайню забрудненості і замулення не використовується для міського водопостачання.
    Площа власне Риму 208.7 км; з передмістями - 1507.6 кв.км. Адміністративна структура міста складна: центральна частина ділиться на 22 райони, навколишнє історичний центр, територія складається з 35 кварталів, приміська зона - з 6 адміністративних одиниць.
    Рим, один з найдревніших і найбільш великих міст світу, налічує майже трьохтисячолітньої історію. Латинська мова, що народився в цьому місті, багато століть була офіційною мовою культури (тепер - медицини); законодавство, встановлене в Римі, стало базою базою західного правового суспільства, його мистецтво, включаючи архітектуру, було взято за зразок усім світом. Вплив цього міста, спочатку - столиці Римської Імперії, потім - столиці західного християнства, не має собі рівних у світовій історії. Осередок в Римі пам'ятників античного світу і великих творінь художників і зодчих епохи Відродження завжди приваблювало художників, письменників, туристів.


Болонья

Болонья - один з найбільших і найцікавіших міст Північної Італії. Місто знамените, перш за все, університетом, одним з найстаріших і шанованих у Європі. Університет Болоньї заснований в 11 столітті. Сьогодні Болонья є одним зі світових виставкових центрів. Щорічно тут проводяться виставки та ярмарки міжнародного значення, такі як Мотор Шоу, Лінеа Пелле, Космопроф та інші. Болонья завжди була і залишається центром мистецтва і культури: театри, концертні зали, музеї, виставки пропонують глядачам і відвідувачам цікаві постановки та експозиції. Болонью по праву називають кулінарною столицею Італії. У кафе та ресторанах можна спробувати ні з чим не порівнянну фаршировану свинячу ніжку, відбивну по-Болонський, Пармську шинку, а також Мортаделла - Болонський ковбасу.

Визначні пам'ятки Болоньї

Церква Гробу Господнього

    Церква Сан-Сеполькро (церква Гробу Господнього) - одне з унікальних будівель Болоньї, стосується до XI століття. У центрі встановлено копію Гробу Господнього і гробниця покоїться тут покровителя міста - святого Петронія. Покладання рук на його гробницю утихомирює болю (як тілесні, так і душевні). А розташований у внутрішньому дворику фонтан Понтія Пілата, ще більш давній (VIII ст.), Не тільки нагадує про справи давно минулих, але дарує душевний очищення.

Романська базиліка Санто-Стефано

    Романська базиліка Санто-Стефано - одне з найдивовижніших і повних секретів місць в Болоньї та Італії взагалі. За скромним, витриманому в романському стилі фасадом, ховаються ... чотири церкви (Крочіфіссо, Сан-Сеполькро, Санті-Вітале-е-Агрікола і Санта-Трініта). Найдавніша з них - Санті-Вітале-е-Агрікола - була побудована в V столітті. У цю церкву приходять, щоб поклонитися саркофагу святих мучеників Віталія та Агріколи, страчених в IV столітті. Вважається, що якщо жінка від усього серця помолиться цим святим, вона знайде щастя в сімейному житті.

Палаццо Коммунале

    Палаццо Коммунале - розташувався на високому пагорбі і видний з усіх боків замок Міської Ради - втілена історія Болоньї. Причому, не тільки як свідчення про побували тут великих людей (П'єро делла Франческа створив для цієї будівлі дивно глибоку картину «Воскресіння Христа»), але і як нагадування про «простих смертних» - в експозиції Палаццо Коммунале представлені герби кращих сімей Болоньї, розглядаючи які , переносишся думками у вируючу подіями життя Італії того часу.

Пьяцца Нептуна

    Пьяцца Нептуна розташована в самому серці старої Болоньї. Центральна фігура цієї площі - багатометровий фонтан «Нептун». Це саме він, незабаром після свого зведення, став причиною виходу в світ наказу, що гарантує кожному, хто навмисно забруднить воду у фонтані, нехай навіть миттям рук, покарання у вигляді 50 ударів батога. Фонтан завжди користувався популярністю у туристів і, як кажуть, у архітекторів інших країн - багато відзначали, що фонтан, зведений пізніше біля королівського палацу в Брюсселі, підозріло нагадує фонтан з Пьяцца Нептуна.

«Падаючі» башти Торре Гарізенда і Торре дель Азінеллі

    «Падаючі» башти Торре Гарізенда і Торре дель Азінеллі - два знаменитих символу Болоньї. Ці вежі залишилися в місті, як нагадування про далекі часи, коли кожен знатний болонец вважав своїм обов'язком звести башту (таких будівель налічувалося близько 180, тепер же залишилося тільки дві). Як розповідає легенда, Торре Гарізенда і Торре дель
Азінеллі були зведені ворогуючими сусідами, кожен з яких прагнув перевершити іншого висотою споруджуваного споруди. Через помилки в розрахунках, а можливо, через недбальство будівельників та осідання грунту, вежі з часом накренилися, точно кланяючись прекрасним містом.

Музей Сан-Стефано

    Музей Сан-Стефано - група з семи церков. Цей комплекс відомий ще як «Святий Єрусалим», так як вони нагадують про страждання Христові. Ці церкви були побудовані в 11-13 століттях. Варто відвідати церкви Сан Вітале і Агрікола - в них знаходяться останки перших мучеників Болоньї. До комплексу входять церкви Гробу Господнього і Розп'яття (Іоанна Хрестителя).

Церква Сан-Сеполькро


    Церква Сан-Сеполькро - собор 11 століття. Саме тут похований святий Петроній, покровитель Болоньї. Визначною пам'яткою церкви є фонтан Пілата, розташований у внутрішньому дворі. Його басейн був побудований у 8 столітті. Церква Сан-Сеполькро ще називається церквою Гробу Господнього. Назва походить від того, що в ній знаходиться збільшена копія Гробу Господнього.

Пьяцца Маджоре

    Пьяцца Маджоре - найбагатше пам'ятниками архітектури місце в Болоньї. Тут можна побачити Архігімназію - один з найстаріших університетів у Європі. У палаці Коммунале знаходиться художня галерея, де виставлені роботи місцевих художників 13-19 століть. На головній площі Болоньї розташований найбільший храм міста - церква Св. Петроніо.


Флоренція

Флоренція - один з найбільших і найкрасивіших італійський міст, батьківщина Ренесансу. Тут жили і творили такі відомі люди як Леонардо да Вінчі, Данте, Мікеланджело і багато інших. Сьогоднішня Флоренція зберегла своє середньовічне чарівність і свій історичний архітектурний вигляд. Місто нітрохи не поступається Риму по кількості пам'ятників, музеїв, галерей.

Визначні пам'ятки Флоренції

Собор Санта-Марія дель Фьоре

    Собор Санта-Марія дель Фьоре, що значить «собор св. Марії з квіткою », будувався протягом шести століть і знаменитий творіннями багатьох відомих художників і скульпторів. Над собором працювали Джотто, Андреа Пізано, головний купол собору спроектував Брунеллески. Це величезна велична будівля, облицьований різнобарвним мармуром і ввібрало в себе дух століть. Піднявшись по вузьких гвинтових сходах купола собору, можна насолодитися прекрасним видом Флоренції.

Баптистерій


    Баптистерій - восьмигранна церква на ступінчастому подіумі - був побудові в IV-V ст., А сучасний вигляд набув у XI-XIII ст. Баптистерій втілює незвичайний стиль: він облицьований зеленим і білим мармуром, прикрашений пілястрами, антаблементом, арками. Бронзові ворота баптистерія, розташовані з трьох сторін, втілюють сюжети з Біблії та образи чеснот.

Палац Медічи-Рікардо


    Палац Медічи-Рікардо - шедевр середньовічного мистецтва. Палац відразу ж змушує зануритися в атмосферу середньовіччя і відвідувачі його зізнаються, що втрачають відчуття часу і почуття приналежності до сучасної цивілізації, перебуваючи в палаці. Побудований він був у XV столітті. У палаці розташовується і музей Медічі.

Церква Санта-Марія дель Карміне

    Церква Санта-Марія дель Карміне - середньовічне споруда з чудовими розписними склепіннями. Санта-Марія дель Карміне знаменита фресками капели Бранкаччи. Фрески були створені Мазаччо і Мазоліно. Склепіння церкви розписані дивно живими біблійними сюжетами і образами релігійної символіки.

Палаццо Пітті

    Палаццо Пітті - знаменитий на весь світ художній музей. Більшість творів представляє колекцію герцогів Медічи. Тут кілька музеїв: Палатинська галерея, музей Срібла, музей Костюма, Музей карет, Галерея сучасного мистецтва, Галерея Пітті і «Сади Боболі». У Палаццо Пітті представлені величезні монументальні твори і шедеври світового мистецтва.

Галерея Уффіці

    Галерея Уффіці - один з найстаріших музеїв Італії. У цьому музеї знаходиться найбільша в світі збори італійського живопису - від самого зародження італійської школи в 13 столітті до занепаду. Вражає повнота колекції. Тут є роботи таких художників, як Боттічеллі, Рафаель, Леонардо да Вінчі, Мантенья, Мазаччо і багатьох інших. Виставка в музеї представлена величезною поруч шедеврів. Головними перлинами музею можна назвати знаменитий картон Леонардо да Вінчі «Поклоніння волхвів» і дві картини Боттічеллі - «Алегорія весни» і «Народження Венери».

Галерея Палатина

    Галерея Палатина - один із знаменитих галерей Флоренції, в якій можна подивитися роботи Боттічеллі, Караваджо, Ван Дейка, Рубенса. Галерея розташувалася серед інших музеїв у палаці Пітті. Ця будівля вважається одним з найбільш грандіозних флорентійських палаців - побудованим, імовірно, за проектом Філіппо Брунеллески.

Палаццо Веккьо


    Палаццо Веккьо - одне з найвідоміших будівель Флоренції. Палаццо Веккьо був споруджений за образом старого адміністративного палацу - Палаццо Тоскана. Створюється враження, що будівля зроблено зі скелі. Його почали будувати в 1298 році, а в 1667 році на вежі було встановлено годинник роботи аугсбурского майстра Ледерле. Годинники ці йдуть до цих пір. Сьогодні будівля виконує функцію ратуші.

Площа Синьйорії


    Площа Синьйорії колись була центром політичного життя Флорентійської республіки. Площа заставлена численними скульптурами-копіями. Є тільки одна оригінальна робота - «Персей» Челліні. У період Римської імперії тут був театр, а пізніше було побудовано 36 веж, які зруйнували в 1260 році. З тих пір утворилася площа, яка змінила безліч назв: площа пріорів, площа Великого Герцога і площа Нації. Тут базувалося уряд республіки. На площі кипіла бурхливе політичне життя - колись тут був спалений Савонарола зі своїми сподвижниками. Про цю подію нам нагадує плита на бруківці біля фонтану Нептуна.

Палац Барджелло


    Палац Барджелло - потужна фортеця, побудована в 1255 році для правителя міста. З 1574 року палац став належати капітану поліцейської варти - Барджелло. У 1859 році палац став Національним музеєм, одним з найвідоміших у світі. Тут зберігаються скульптури епохи Відродження і шедеври мистецтва інших епох. Сам палац має дуже гарну архітектуру. У спорудженні брали участь архітектори Нері ді Фьораванті і Тоні ді Джовані.

Дзвіниця Джотто

    Дзвіниця Джотто - історичний пам'ятник світового значення. Дзвіниця була побудована в 1334-1359 роках за проектом Джотто. Вона є частиною архітектурного ансамблю собору Санта Марія дель Фьоре. Висота дзвіниці досягає 84 метрів. Звідси відкривається прекрасна панорама на Соборну площу. Дзвіниця облицьована мармуром трьох кольорів (білим, рожевим і зелено-чорним), в її нішах встановлені статуї пророків. Музей тут відкрився в кінці 19 століття, надаючи нашій увазі колекції скульптури роботи великих майстрів - Донателло, Луки делла Робіа, Мікеланджело.

Галерея Академії витончених мистецтв

    Галерея Академії витончених мистецтв - музей творів мистецтва італійських майстрів. Найбільшу увагу відвідувачів зазвичай привертає «П'єта» Мікеланджело. Примітна вона тим, що в центрі зображений сам скульптор. Але в галереї є й інші його шедеври, а також роботи інших скульпторів і художників - Боттічеллі, Гірландайо, Лоренцо Бартоліні. Сама Академія витончених мистецтв була заснована в 1563 році, а експозиція галереї оформилася до 1784 року під керівництвом герцога П'єтро Леопольдо.

Галерея сучасного мистецтва

    Галерея сучасного мистецтва знаходиться в одній з головних визначних пам'яток Флоренції - Палаццо Пітті. У галереї виставлені роботи італійських живописців 19 століття. Звертає на себе увагу те, що майже на всю італійську живопис того часу зробила вплив флорентійська група художників «Маккьяйолі». Назва походить від слова macchie - пляма. Дана група писала у вільній манері яскравими кольоровими плямами.

Будинок Данте


    Будинок Данте - один з найвідоміших музеїв у Флоренції. У цьому будинку на вулиці Данте Аліг'єрі народився знаменитий поет, засновник італійської літератури. Неподалік від Каза ді Данте (будинки Данте) знаходилася церква, в якій поет здалеку милувався своєю музою Беатріче. Будинок розташований в історичному центрі Тоскани.

Церква Сан-Лоренцо

     Церква Сан-Лоренцо - найдавніша церква міста. Її освячував Св. Амброзій в 393 році. Церква кілька разів перероблялася: в 1060 році вона була перебудована в романському стилі, а сучасний вигляд придбала в 1423 році. Дуже цікава кафедральна частину. Дві бронзові кафедри виконані Донателло. Перебудова церкви, стара сакристія, квадратна капела стали першою роботою Брунеллески.


Неаполь

Неаполь - італійське місто-порт з багатющою історією, розташований в мальовничому місці на березі Неаполітанської затоки. До Неаполя щороку приїжджають тисячі туристів з усього світу. Місто приваблює їх красивим морем, чистим повітрям, термальними джерелами, багатим культурним та археологічними спадщиною. Неаполь розташувався біля підніжжя вулкана Везувій, під лавою і попелом якого похований не одне місто. Зараз на їх місці музеї під відкритим небом, в яких можна побачити відновлені Помпеї і Геркуланум. Неаполь славиться своєю Рів'єрою: Амальфі, Майорі, Мінорі, Іскія і Капрі - одні з найбільш популярних і модних курортів не тільки на неаполітанському узбережжі, але й, мабуть, у всій Італії.

Визначні пам'ятки Неаполя

Замок Кастель Нуово

    Замок Кастель Нуово розташовується біля берегів Неаполітанської затоки і першим зустрічає подорожніх, які прибувають з моря. Між баштами замку знаходиться знаменита Тріумфальна арка - шедевр ренесансної архітектури. Тріумфальну арку звели на честь перемоги короля Альфонса I над французами. Кажуть, що проходження через тріумфальну арку робить людину переможцем і допомагає досягати успіху в житті.

Замок Сант Ельмо

    Замок Сант Ельмо - вражаюча уяву фортеця, в якій колись була в'язниця. Сант Ельмо стоїть на високому пагорбі, а внизу простирається чудовий вид на Везувій, затоку, острови і Неаполь. Замок був реконструйований, але його кріпосні стіни зберегли дух аскетизму, таємничості і особливої благородної похмурості.

Капела Святого Януарія


    Капела Святого Януарія при кафедральному соборі Неаполя Дуомо зберігає мощі святого Януарія, страченого в 305 році при імператорі Діоклетіані. Святий Януарій вважається покровителем Неаполя. Неаполітанці назвали святого Януарія своїм захисником в 472 році, коли святий визволив Неаполь від страшного виверження Везувію. У капелі кафедрального собору знаходиться і кров святого мученика Януарія.

Собор Сан-Дженнаро


    Собор Сан-Дженнаро - на честь мученика Сан Дженнаро. Він, як і святий Януарій, відомий як приборкувач руйнівних вулканів і захисник Неаполя. У соборі зберігається голова мученика вересня Дженнаро в релікварії з позолоченого срібла і застигла кров мученика в кришталевих судинах. Вважається, що ці реліквії вберігають від напастей всіх, хто відвідав собор Сан-Дженнаро.

Церква Санта-К'яра


    Церква Санта-К'яра (церква святої Клари Асізской) знаходиться в самому центрі Неаполя. Переказ свідчить, що пари, повінчатися в цій церкві, будуть незмінно щасливі один з одним, не будуть знати розлук, бідності і недовіри. Преданье це перевірено досвідом, і повінчатися в церкві Санта-К'яра мріє кожна неаполітанська дівчина й кожен неаполітанський юнак.

Галерея Каподімонте


    Галерея Каподімонте - головна картинна галерея Неаполя. У зборах музею знаходиться велика колекція живопису таких майстрів як Тіціан, Боттічеллі, Мазаччо, Белліні, Караваджо й багатьох інших. Будівля галереї служило колись королівською резиденцією. Воно було побудовано в 1730 році на замовлення Карла Бурбона.

Національний музей Сан Мартіно

    Національний музей Сан Мартіно - один з головних музеїв міста. Він розташований в Картезіанському монастирі Чертоза ді Сан-Мартіно. З оглядового майданчика відкривається чудовий вид на Неаполітанська затока. Музей досить великий, у ньому 90 залів. Тут представлена широка колекція, в якій зібрані сотні статуеток і неаполітанських різдвяних фігурок - Презепе.