altalt

altalt
Словаччина може запропонувати своїм гостям практично повний «джентльменський набір» варіантів відпочинку, що повинна мати туристична країна Європи. Це гірськолижний відпочинок, лікування й багата «екскурсіонка». У країні знаходиться близько 1200 термальних і мінеральних джерел і 22 лікувальних курорти. Словаччина славиться красою природи: відомими на всю Європу Татрами, Малою Фатрою (біля Жіліни), Рудними Горами і Словенським Раєм (східніше Зневажила), крижаними печерами, гейзерами. У країні близько 1400 мінеральних джерел. Банська Штявніца, Словенський краси, Спіській град (замок), село Влколінец включені в список Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. У Словаччині знаходяться кращі в Східній Європі лижні курорти. Високі Татри – Татранська Ломніца, Старий Смоковец, Штребське Плесо на березі живописного озера, Бистра, Деменовськая долина з красивими печерами. Словаччина також знаменита історичними визначними пам’ятками. Міста східної Словаччини збудовані в готичному стилі. Крупні міста: Кошице, Прешов, Жіліна, Банська-Бистріца.  

Віза

Необхідні документи: закордонний паспорт, термін дії якого мінімум на 3 місяці перевищує термін дії візи; копії всіх заповнених сторінок внутрішнього паспорта; 2 фото (3x3,5 см); анкета (заповнена латинськими буквами); ваучер туристичної компанії; довідка з роботи з вказівкою зарплати (для пенсіонерів — пенсії) за останніх 6-12 місяців; виписка по рахунку з банку (кредитна карта, готівка, дорожні чеки); квитки в обидва кінці; медична страховка з максимальною сумою покриття 30000 євро. Фінансове забезпечення на якийсь час перебування в Словаччині складає 1700 крон в добу для однієї людини. Для відкриття візи неповнолітнім дітям потрібні копія закордонного паспорта, копія свідоцтва про народження, копія закордонного/внутрішнього паспорта батьків. Дітям, мандрівним без батьків у супроводі третьої особи, потрібний нотаріально завірений дозвіл на виїзд від батьків. Візова заява неповнолітньої дитини підписує один з батьків. Консульський відділ може зажадати додаткові документи, а також провести особисту співбесіду із заявником.

Гроші

Валюта Словаччини - Словацька крона (Sk), рівна 100 геллерам. Валюту можна обміняти в обмінних пунктах («zmenaren»), готелях, банках, поштових відділення й транспортних агентствах. Курс у банках звичайно менш вигідний, ніж в «обмінниках». Банки працюють щодня, крім неділі, з 9:00 до 11:00 і з 14:00 до 16:00. У суботу - до 12:00. Обмінні пункти по буднях звичайно працюють із 7:00-8:00 до 17:00-19:00 з годинною обідньої перервою (деякі - цілодобово). У вихідні графік їхньої роботи звичайно з 8:00 до 12:00-15:00. Кредитні картки приймаються практично у всіх банках, у більшості великих готелів, на заправних станціях, у великих ресторанах і магазинах.

Клімат

У Словаччині помірно-континентальний клімат, зима холодна. У Високих Татрах тільки 2 пори року — зима і літо, а весна і осінь тривають по 2 тижні. Більше всього дощів випадає теж в Татрах. Насамих високих вершинах сніг тримається 130 днів в році. Середня температура зимових місяців — -2 °С, у горах 10 °С.

Їжа

Традиційні блюда в Словаччині — каші. Також готується безліч страв з картоплі і капусти. За специфіку словацької кухні вважаються галушки. Важливе місце відведене молочним продуктам: кислому молоку, сиру, овечому сиру («оштепка» і «пареніца»), копченому сиру. М'ясні блюда зазвичай готують з баранини і курки, а в південних районах — і зі свинини. У Словаччині славляться білі і червоні вина («Влашський Рислінг», «Зелений Велтелінер», «Раченська Франковка»), горілка із слив (сливовиця), горілка з ялівцю (боровічка). Любителів пива порадує різноманіття марок цього напою. Традиційні словацькі заклади — коліба і курінь з національною кухнею і народною музикою. Продегустувати вино можна у вінарнях. Десерти, солодощі і легку закуску продають в цукарнях. Ситніше годують в лаходках.

Гірськолижні курорти

Гірськолижні зони Словаччини розташовані у Високих, Західних і Низьких Татрах. Тут прекрасні природні умови, невисокі ціни і інфраструктура, що активно розвивається. У Високих Татрах декілька кліматичних курортів і найвищі гори в країні — Герлаховський Штіт (2655 м) і Ломніцький Штіт (2632 м). Траси облаштуванням і складністю рельєфу нагадують австрійські. На круті схили Західних Татр люблять приїжджати на вихідні компанії з країн Центральної Європи. Новачкам підійдуть курорти Низьких Татр. За користування підйомниками на словацьких курортах зазвичай потрібно додатково доплачувати невелику суму. Найвигідніше купувати тижневий скі-пасс.

Високі Татри

Високі Татри, найвищий гірський хребет Карпатських гір, знаходиться в північній частині Словаччини, на межі з Польщею. Гірськолижні курорти розташовані на південних схилах. Це самий маленький гірський масив в Європі, але на нім зосереджено майже все, чим багаті Альпи. Територія Високих Татр — це національний парк Татранський. Ймовірно, тому це не ще найбагатолюдніше і галасливіше місце серед гірськолижних курортог. Гірськолижний сезон триває тут з середини листопада до травня. Найближчий до гірськолижних курортів аеропорт і залізнична станція знаходяться в Попраді.

Штребське - Плесо

Штрбське-Плесо — найбільш високогірний і найхолодніший курорт в Татрах — середня зимова температура складає — -4 °С. Тому на Штрбське-Плесо якнайкращі снігові умови і щонайдовший гірськолижний сезон (з грудня по травень). Унікальний мікроклімат Штрбске-Плеса визнаний цілющим. На курорті знаходиться декілька санаторіїв, що спеціалізуються на лікуванні верхніх дихальних шляхів.

гарматами. Дістатися до підйомників від готелів будь-якої точки курорту можна на скі-басі. До послуг лижників декілька пунктів прокату лиж і лижна школа для дорослих і дітей.

 

 

 

Смоковець

Старий курорт Словаччини об'єднує Новий, Старий, Гірський і Долинний Смоковці. У Гірському Смоковці знаходиться Татранська галерея, в Новому Смоковці — старі в Центральній Європі кліматичні курорти. Долинний Смоковець відомий своїми санаторіями. Смоковець — курорт-музей просто неба з добре розвиненою інфраструктурою і широким вибором розваг.

Подбанське

Невеликий гірськолижний курорт Подбанське розташований на межі Західних і Високих Татр на висоті 940 м на горі Крівань. Незаймана природа Національного парку не залишить відпочиваючих байдужими. Курорт підходить для початкуючих гірськолижників і для сімей з дітьми.

Лікувальні курорти

Велика кількість зареєстрованих мінеральних і термальних джерел в Словаччині — 1300 — відкриває величезні можливості для лікування і відпочинку. Водолікарні розкидані по всій країні, зосереджуючись у відрогах гірських систем. Найбільш знамениті курорти — Пештяни (захворювання опорно-рухової системи), Тренчианські Теплиці, Дудінце (хвороби опорно-рухового апарату, нервової системи) і Бардіївські Купелі. На курорті Смрдаки лікують хвороби шкіри, в Штрбське-Плесо, Новому Смоковці — захворювання дихальної системи, в Раєцке Теплиці — кровоносної і нервової системи. Мікроклімат печери Бістра показаний при алергічних захворюваннях, особливо для дітей. Переваги словацьких курортів — невисока ціна при хорошій якості, а також сприятливе психологічне і мовне середовище.

Бардіївські Купелі

Бардіївські Купелі — один з найпопулярніших курортів Словаччини. Він відомий не тільки цілющими мінеральними водами, але і високим рівнем обслуговування. Курорт розташований в 80 км від Кошице, на схилах Карпат, в оточенні хвойного лісопарку. У бальнеологічних цілях використовується 13 джерел природної мінеральної води. У Бардіївських Купелях лікують хвороби серцево-судинною, травною систем, нирок і сечових шляхів, нетуберкульозні захворювання дихальних шляхів, захворювання унаслідок порушення обміну речовин і залоз внутрішньої секреції, клімактеричний синдром.