altalt
altalt

Угорщина затишно розташувалася в самому центрі Європи. Природа щедро обдарувала цю країну чудовими озерами і термальними джерелами (в Угорщині понад 500 лікувальних джерел, в тому числі і в самому Будапешті). Угорщину сміливо можна назвати справжнім бальнеологічним курортом. Озеро Балатон - це, з одного боку, відомий лікувальний курорт і в той же час прекрасне місце для відпочинку.

Угорщина - це держава в Центральній Європі. На півночі межує зі Словаччиною, на північному сході з Україною, на сході - з Румунією, не півдні з Сербією, Хорватією та Словенією, на заході з Австрією. Адміністративний розподіл: 19 медье і 1 місто, прирівняний до медье. Площа: 93030 кв. км. Столиця: Будапешт. Найбільші міста: Дебрецен, Мішкольц, Сегед, Печ.

Країна розташована в Центральній Європі. Межує : зі Словаччиною – на півночі, з Україною і Румунією – на сході, на півдні з Хорватією, Словенією й Австрією – на заході. Виходу до моря немає.

Площа
– 93 тис. кв. км.
Населення - 10,2 млн. чоловік
Столиця – м. Будапешт (2,1 млн. чол.).

Великі міста – Дебрецен Мішкольц, Сегед, Печ, Секешфехервар.

Мова – угорська.
Релігія: католики – 66%, протестанти – 30%.

Державний устрій: республіка.

Угорщина – член ООН, МВФ.
Грошова одиниця – форинт.
Угорщина — це країна, де себе прекрасно відчуваєш, де купаєшся в цілющих водах душевного світу — маленька і дивовижно різна.

 

Будапешт


Через рівнини Європи вільно несе свої води блакитний Дунай. Безліч чудових міст розкинулося на його берегах, але лише один з них у всьому світі відомий, як перлина Дунаю. Це - Будапешт. На географічних картах світу Будапешт з'явився в 1873 році, коли три міста, Буда, Обуда і Пешт об'єдналися в один. А взагалі на нинішній території столиці люди жили вже дві тисячі років тому. Тоді тут жили кельтські племена, а в I-му столітті їх змінили римляни. "Набуття батьківщини" угорцями відбулося у 896 році.

Цим багатим минулим пояснюється і сьогоднішній вигляд Будапешта, в якому мирно уживаються історія, наші дні і майбутнє. Розкинулась на горбистій місцевості правого берега Дунаю Буда багата пам'ятниками старовини. А розташований на протилежному березі Пешт, барвисті вітрини якого відображають самі сучасні напрямки моди, часто порівнюють з Парижем. Будівельникам і архітекторам вдалося з великим смаком вмонтувати сучасні будівлі в старовинні ансамблі міста.

Будапешт розташовується на двох берегах Дунаю, там, де річка виривається з гір на Середньодунайську низовина, і займає центральне географічне положення в країні. Дунай перетинає місто приблизно з півночі на південь, при цьому розділяючи рівнину і горбисту місцевість, відповідно, Пешт і Буду.

Столиця Угорщини – чарівне місто, розділене на дві половинки (Буда і Пешт) найшвидшою європейською річкою Дунай.  Прекрасні ажурні мости, горбиста Буда, метушливий Пешт і Дунай, що розділив на дві частини і угорську столицю, і саму Угорщину.

Особливо привабливу силу для столиці представляє те, що вона визнана одним з красивіших міст світу. І лише Будапешт може сказати про себе, що тут знаходиться найбільший Парламент в Європі, найбільша синагога, що діє, перша підземна дорога на континенті.

Будапешт заслужив не лише на назву «Королеви Дунаю», але немає на світі ще одній такої столиці, в якій є майже сто джерел термальної води, тут є 12 водолікарень і щодня з глибини виходить на поверхню 19 мільйонів галонів термальної води.

Лікувальні купальні Сечені (Szechenyi furdo), побудовані в 1913 р. в стилі необарокко, до теперішнього часу є одним найбільших бальнеокомплексов Європи. Це була перша в Будапешті купальня, що отримувала воду зі свердловини глибокого буріння (з глибини майже 1000 м).

Недивлячись на помітний розвиток, Будапешт зберіг свою чарівливість і шарм, оскільки приємне поєднання різних стилів архітектури і шедеврів, місто кафе, водних басейнів, купалень, гастронома і культури у поєднанні з гостинністю залишає незабутнє враження гостям міста.


 Балатон


Балатон
– це справжнє «Європейське Море». У довжину цей дивний угорський курорт займає 74 кілометри, завширшки доходить 3-10км. Максимальна глибина – 12 метрів. Це найтепліше велике озеро в Європі.

В околицях Балатону знаходиться справжня перлина Угорщини та й усієї Європи – геотермальне озеро Хевіз з цілющою радоновою водою. Тут навіть узимку приємно купатися просто неба – його температура не опускається нижче 22°С, а крізь тріщини у покриві дна просочуються цілющі води 10 різновидів.

Найбільше та найстаріше поселення узбережжя Балатону, відоме від римських часів. Все те, що треба знати про Балатон, є у Музеї Балатону. Третім за величиною в країні є замок Фештечича – палац із 101 кімнатою, орнаментованою брамою й вежею в стилі бароко. У палаці збереглася каплиця та князівська бібліотека «Гелікон» з 86 тисячами томів рідкісних видань. Щоліта у палаці звучить барокова музика, що створює  особливу атмосферу під час його відвідання.

Розгадати таємницю чарівної привабливості Балатону здалеку - завдання нелегке. На берегах цього умиротворено озера Ви не знайдете ні пальм, ні спрямованих у небо гір, не почуєте стародавніх легенд. І все ж, перебуваючи тут вперше, Ви з подивом відчуєте, що в мікрокосмос Балатону що не день, то маленьке диво. Купання в ласкавою воді і під яскравим сонцем Угорщини, прогулянкові польоти над вершинами заснули вулканів, романтичні вечері з циганською музикою, катання на вітрильнику в місячну ніч, концерти, бали, екскурсії та багато іншого - всього не перелічити.

А хто приїжджає до Угорщини повторно, робить це вже саме через чаруючого різноманітності. Адже цей крихітний світ, який можна об'їхати протягом одного дня, пропонує все необхідне для ідеального відпочинку: спорт, незайману природу, смачні страви, іскристе вино, що бадьорить музику - все те, заради чого турист здійснює подорож, бажаючи позбутися від одноманітності домашніх буднів.
Ми починаємо забувати, що ще на початку століття туристичні компанії рекламували Балатон як бальнеологічний курорт. І, в першу чергу, не для лікування захворювань окремих органів - хоча в околицях озера є й такі водолікарні, а для духовної реабілітації втомився від цивілізації людини.

Озеро Балатон розташоване на Середньодунайської рівнині в улоговині тектонічного походження, витягнутої вздовж південно-східних підніжжя гір Баконь. Його площа - 596 км2, довжина - 78 км, ширина - до 12 км, середня глибина - 3 м, максимальна - 11 м. На його берегах розташовані упорядковані пляжі з різноманітними розвагами для дітей і дорослих.


Егер

Егер — одне з найкрасивіших міст Угорщини, яскравий зразок барочного міста в Європі. Прекрасна архітектура, термальні джерела і прекрасні вина — ось те, ради чого варто їхати до Егер. Місто розташоване в 130 км. на північний схід від Будапешта, в межигір’ї Матри і Бюкка.

Близько 170 архітектурних пам’ятників, побудованих за минулі століття, практично в первозданному вигляді чарують своєю красою. Старовинна фортеця з бастіонами, казематами і готичними спорудами нагадує про опір туркам, що так і не зуміли в бою підкорити її захисників.

В Еґері є Долина Красунь — парк, де знаходиться багато винних погребів, виритих ще 400 років тому, до цих пір можна спробувати знамениті егерскі вина «Бичача кров», «Мушкотай», «Егерськая дівчина».

 
Сентендре

У живописному передмісті Будапешта Сентендре завжди повно туристів. Багаточисельні музеї, антикварні лавки, православні церкви і вузькі звивисті вулички, що біжать по горбах, створюють цьому містечку неповторний колорит.

Натовпи туристів бродять по вуличках міста, роздивляючись екзотику народних промислів, сидять на терасах кафе і ресторанів, спускаються у катакомби винних льохів або піднімаються до сербської кальварії, щоб помилуватися медітеранським нагромадженням черепичних дахів і панорамою Дунаю. І все більшою популярністю користується оригінальний музей, відкритий в 1994 році кондитером Кароєм Сабо, – це Mузей марципана.Дебрецен

Дебрецен - один з найбільших і промислових центрів Угорщини. Символ міста - класичний Реформатський собор з пуританським внутрішнім оздобленням і лавками на 3000 місць є найбільшою Реформатської церквою країни.
Відомі Кальвіністській коледж з бібліотекою, яка містить близько 300 тис. книг, у тому числі рідкісні інкунабули і Музей Дері з багатою колекцією картин, археологічних та етнографічних експонатів. А ще - найстарший з діючих готель Аranybika «Золотий бик».
Лікувальна купальня у парку Надьердьо (Великий ліс) з 1960 року - одна з найпопулярніших курортних місць Східній Угорщині. Місцева вода за складом і лікувальним ефектом нагадує води курорту Хайдусобосло. Комплекс утворюють приміщення купальні, пляж з термальними і звичайними басейнами і критий «Середземноморський» аквапарк Aquaticum.
Тут же знаходиться термальні джерела, навколо якого споруджено лікувальний комплекс, що складається з готелю "Aqvaticum Debrecen Termal", вісімнадцяти басейнів та термальних бань.
Лужна вода джерела має температуру 63 градуси і містить хлор, вуглеводень, йод, бром і сіль. На курорті лікують захворювання опорно-рухового апарату, ревматизму, нервової системи і невралгіюХайдусобосло


Хайдусобосло - розташований у східній частині Угорщини, недалеко від україно-угорського кордону, в 202 км від Будапешта, і в 21 км від другого за величиною міста в Угорщині - Дебрецена. В даний час це один з найбільш популярних бальнеологічних курортів країни, его ще називають «Меккою» для ревматиків і раєм для любителів купання.
Сімдесятирічної купальню наповнює термальна вода температурою 75 градусів за Цельсієм. Загальна площа водної поверхні її 22 басейнів складає 10 тисяч квадратних метрів. Після курсу лікування у 90 відсотків тих, хто приїхали сюди на лікування захворювань опорно-рухового апарату, а також шкірних і гінекологічних захворювань, лікарі стверджують помітне поліпшення. Такому результату, мабуть, сприяє і унікальний клімат цієї місцевості. Тут забезпечені всі умови для чудового відпочинку.
Максимальний комплекс послуг гарантує високий рівень туристичного попиту - щороку сюди приїжджають тисячі туристів з усього світу для ефективного лікування та комфортного відпочинку. Це типово курортне місто, невелике і абсолютно безпечно: безліч кафе, затишні ресторанчики і бари, відпочинкові павільйони та готелі різних категорій. Влітку його обов'язково вписують у графіки своїх гастрольних турне відомі концертні групи, працює лунапарк і цирк, проводяться фестивалі і конкурси. Тут також проходять змагання повітряного спорту.