altalt
altalt

Площа: 245 тис. кв. км
Населення: 61 млн осіб
Столиця: Лондон
Мова: англійська
Валюта: фунт стерлінгів
Час: відстає від київського на 2 години
Середня температура: взимку +4 ° С, влітку +15 ° С

Великобританія, яка уособлює як багатовікову історію, так і сучасну цивілізацію, поєднує в собі вікові традиції і унікальні пам'ятники архітектури з ультрасучасними бізнес-центрами та модними кафе. Історичні області королівства: Англія, Уельс, Шотландія і Північна Ірландія - фактично є чотирма різними країнами зі своїми особливостями. В Англії зосереджена найбільша кількість об'єктів культурної спадщини. Тут знаходиться Лондон, багатий архітектурними пам'ятниками, театрами, нічним життям, магазинами, ресторанами, музеями і художніми галереями. Віндзор, Оксфорд, Кембридж, Йорк, Бат, Бірмінгем, Манчестер, Ліверпуль - далеко не повний список найцікавіших міст Англії. Шотландія - це гори, озера, вересові пустки, звуки волинки і традиційний віскі. Уельс вражає туристів різноманітністю ландшафту та чудовими замками. Приблизно п'ята його частина має статус національного парку. Північна Ірландія небагата культурними пам'ятками, зате тут можна подивитися на унікальний природний пам'ятник - Стежку Гігантів, занесений до Списку Світової історичної спадщини.


Клімат Великобританії

Країна належить до області помірно-континентального клімату морського типу, з теплою зимою і нежарким влітку. Визначальний вплив на клімат робить тепла течія Гольфстрім, що проходить уздовж західних берегів і нагревающее повітря. Температура влітку рідко піднімається до +30 ° С, взимку не опускається нижче -10 ° С, а більшу частину року вона коливається між +10 ° С і +20 ° С. Через особливості рельєфу велика частина Шотландії, а також горбиста місцевість Уельсу й Англії прохолодніше влітку і холодніше узимку. Середня температура січня змінюється в напрямку з півночі на південь від +3 ° С до +6 ° С, а липня - від +13 ° С до +16 ° С. Основними рисами погоди є нестійкість і велика кількість опадів. Дощ і сонце можуть змінювати один одного в лічені хвилини, особливо восени. Найбільша кількість опадів спостерігається на заході країни, де за рік випадає близько 1600 мм, а місцями - до 3000 мм. Пагорби захищають низини на півдні і сході, тому річний рівень опадів тут набагато менше (близько 800 мм), зі збільшенням інтенсивності влітку. Найсухішим часом є період з березня по червень (близько 30 мм опадів на місяць). Більше половини всіх днів у році хмарні.


Гроші Великобританії

Фунт стерлінгів (GBP) дорівнює 100 пенсам. У зверненні банкноти 1, 2, 5, 10, 20, 50 фунтів і монети 1, 2, 5, 10, 20, 50 пенсів і 1 фунт.
1 GBP = 8.6 UAH


Традиції Великобританії

У Великобританії більше, ніж в будь-якій іншій європейській країні, дотримуються усталені традиції. Наприклад, збереглися давні традиції королівського двору, які найчастіше вдягаються у форму різних церемоній. Одна з них - відкриття парламенту. Кожен рік, у жовтні або листопаді, Королева офіційно відкриває нову сесію парламенту. Вона разом з Герцогом Единбурзьким відправляється з Букінгемського палацу до Вестмінстерського у державній кареті. Перед тим, як королева та її оточення заходять в будівлю парламенту, палацові варти обшукують підвали будівлі. Ця традиція дотримується з 1605 року, коли група змовників намагалася висадити будівлю парламенту. У наші дні у пошуках вибухівки палацовим правоохоронцям допомагають офіцери поліції. Ще одна цікава традиція - прийоми в королівському саду. Кожне літо проводиться принаймні три прийоми в Букінгемському палаці і один у Палаці Холірудхаус в Единбурзі. Іноді Королева дає додатковий прийом для великої національної організації, яка відзначає круглу дату. Для прийому вибираються люди з уряду, озброєних сил, дипломатичного корпусу. Запрошення розсилаються Лорд-камергера (Lord Chamberlain) від імені Королеви. На прийомі, час проведення якого зазвичай з 16.00 до 18.00, присутні до 8 тисяч гостей.


Кухня Великобританії


Особливість національної кухні полягає в тому, що природні особливості їжі лише підкреслюються, а не спотворюються до невпізнання. До того ж, існують регіональні відмінності. Навіть окреме місто або місцевість можуть володіти унікальним набором місцевих страв, наприклад, чай із запеченими сливками в західній частині Великобританії або йоркширський пудинг, який подається до ростбіфу. Ніжне м'ясо молодого баранчика, індичка з Норфолка, качки з Ейлсбері, смажені паштети - страви для гурманів. Англія знаменита різноманітністю сирів, серед яких чеширский сир, чеддер і венслідейл. У всіх великих готелях прийнято сервірувати традиційний "післяобідній чай" (five-o'clock tea), обставляли особливим ритуалом.
Визначні пам'ятки Великобританії


Вестмінстерське абатство

Соборна церква Святого Петра у Вестмінстері, майже завжди звана Вестмінстерське абатство, - традиційне місце коронації монархів Великобританії і захоронень монархів Англії. Будувалася з перервами з 1245 по 1745 рік. З XI століття збереглася найстаріша частина абатства - переходи і каплиця під дорміторіем. Вціліло і приміщення древньої скарбниці - важкі склепіння на товстих колонах, скрині, в яких зберігалися коштовності, високий склепистий вхід з масивними подвійними дверима, що замикаються на сім замків зв'язкою величезних ключів. Потрапити до скарбниці можна тільки зі східної галереї монастирського дворика, збудованої в 1345 році на місці старого монастирського цвинтаря.


Букінгемський палац

Букінгемський палац розташований напроти вулиці Пел-Мелл і білого, мармурового з позолотою пам'ятника Королеві Вікторії. Коли Королева знаходиться в палаці, на даху розвивається королівський прапор. Особисті апартаменти Королеви і герцога Единбурзького зараз знаходяться в північному крилі будівлі і виходять вікнами на Грін-парк (Зелений парк). Влітку палац відвідують близько 30 000 гостей, які беруть участь у прийомах у королівському саду. Букінгемський палац - робочий кабінет монархії. Звідси починаються багато королівські церемонії. Наприклад, відкриття сесій парламенту або церемонія "Трупинг-де-Колор" на честь Дня народження Королеви в червні. У Королівській галереї, побудованої на місці зруйнованої під час війни каплиці, проводяться виставки з королівських колекцій. Королівські стайні з кіньми, попонами, з чудовою державної каретою, розписаної італійським художником Чіпріані, і більш сучасними екіпажами та автомашинами також відкриті для публіки.


Лондонський Тауер

За свою більш ніж 900-річну історію Лондонський Тауер був і фортецею, і палацом, і сховищем королівських коштовностей, і монетним двором, і в'язницею, і обсерваторією, і місцем, що приваблює туристів. Сьогоднішній Тауер зберіг свої традиційні риси, починаючи від одягу біфітера (солдат охорони) до церемоній. На його території знаходяться Скарбниця Британської Корони (з XIV століття), середньовічний палац, вежа Мартіна, музей Фузілеров і Тауерський Луг. Одна з найбільш відомих визначних пам'яток Лондонського Тауера - ворони. Легенда свідчить, що якщо ворони залишать Тауер, впаде англійська монархія.


Музей мадам Тюссо

У музеї воскових фігур мадам Тюссо можна побачити представників королівської сім'ї, зірок поп-музики, видатних учених і полководців і багатьох інших "двійників" відомих людей. Засновниця музею, уроджена Марі Гросхольц, часто стикалася із смертю. Вона б відомим в Парижі майстром воскових фігур, а також викладала гуманітарні науки сестрі Людвіка XVI. Лідери французької революції доручили їй зробити маски з осіб обезголовлених жертв гільйотини. Вийшовши заміж за цивільного інженера Франсуа Тюссо, вона приїхала до Лондона на початку XIX століття, і до моменту її смерті в 1850 році (померла у віці 89 років) воскові роботи були вже широко відомі. У 1884 році онук мадам Тюссо, Джозеф Рендал Тюссо, помістив фігури в музеї недалеко від Бейкер-Стріт, де вони зараз й перебувають.


Вестмінстерський палац

Вестмінстерський палац знаходиться на березі Темзи і з'єднується з Трафальгарській площею вулицею Уайтхолл. Спочатку (до 1529 р.) палац служив столичною резиденцією англійських королів. Після пожежі 1834 року будинок було збудовано за проектом Ч. неоготичного Баррі. Від середньовічного споруди вціліли зал прийомів (1097 р.) та башта Коштовностей (побудована для зберігання казни Едуарда III). У палаці 1200 приміщень, 100 сходів і більше кілометра коридорів. З палацових веж найбільш відома часова - Біг Бен. У 1987 році Вестмінстерський палац та церква святої Маргарити удостоїлися честі бути включеними до Списку Всесвітньої спадщини. Сьогодні в палаці засідає парламент Великобританії: палата лордів і палата громад.


Кафедральний собор

Вестмінстерський Кафедральний собор був збудований наприкінці XIX століття. Будівля сконструйоване з червоної цегли з смугами з сірого портлендського каменя. На прикрасу інтер'єру було використано більше ста видів мармуру з різних кар'єрів світу. Ерік Джилл висік на камені барельєф, що зображає чотирнадцять зупинок Христа на хресному шляху. Анонімний благодійник подарував алебастрову статую Богоматері з немовлям, а кардинал Бурн підніс мармурову кафедру. Прикраса внутрішньої частини продовжується і в наші дні. У соборі знаходяться каплиці Томаса Бекета, святого Георга, англійських мучеників, святих Ірландії і Шотландії. Єдиний дзвін собору присвячений Едуарду-сповідника. Це подарунок герцогині Норфолка Гвендолен з написом: "Святий Едуард, молися за Англію".


Темза


Темза, яку називають і "водної історією", і "найвеличнішою річкою в Європі", прикрашена безліччю мостів і тунелів. Деякі мости Лондона особливо цікаві: Хаммерсмітскій міст прикрашений металевим візерунком, а на мосту Воксхолл стоять величезні бронзові фігури, що зображують гончарна справа, техніку, архітектуру, сільське господарство, науки, витончені мистецтва, місцева влада та освіта. Деякі човна на річці залучають більше уваги, ніж човнові змагання в Оксфорді та Кембриджі.